Hořavova premiéra = dva body

23 2008
Znojmo, Plzeň - Miloslav Hořava, nový trenér extraligových hokejistů Plzně, mohl po včerejším utkání ve Znojmě radostně sepnout pěst ve vítězném gestu. Křest na střídačce Západočechů mu ve 44. kole nejvyšší soutěže vyšel na výbornou. Plzeň přetlačila v prodloužení Znojmo 2:1.

V 62. minutě útočník Důras objel branku a přihrál obránci Redlihšovi. Lotyšská posila Plzně napálila puk pod horní tyč a premiérovým gólem v české nejvyšší soutěži zajistila Lasselsbergeru dva body.

"V poslední minutě normální hrací doby nás Znojmo dostalo pod velký tlak. Ten jsme naštěstí přestáli a dva body, které si vezeme, jsou pro nás zlaté," prohlásil po utkání plzeňský kapitán Tomáš Divíšek.

Co trenér Hořava stihl změnit za pár hodin působení na plzeňské střídačce? Obrannou činnost. Plzeň po celý zápas téměř nepustila Znojmo do vyložené šance.

"Brání jako psi. I přesilové hry byly spíše naší nevýhodou," uznal už po první třetině znojemský útočník Jaroslav Svoboda. "Chceme bránit a odvézt si alespoň bod," souhlasil ve stejné chvíli i plzeňský forvard David Ludvík.

Právě bývalý znojemský útočník pak otevřel skóre. Ve 21. minutě se Ludvík objevil na správném místě a odražený puk poslal pod padajícím brankářem Trvajem do sítě. Plzeň vedla 1:0 a taktika jí vycházela. Co prošlo před branku, pochytal bezchybný brankář Málek.

Ten až v 38. minutě smutně sklopil hlavu. Dopita vyhrál buly a obránce Jareš trefil mezeru mezi chrániči plzeňského brankáře.

Remízový výsledek vydržel až do konce normální hrací doby. V prodloužení byla aktivnější Plzeň.  Před brankou osamocený Dvořák ještě neuspěl, rychlá střela Redlihše však Plzni záhy přinesla dva body.