Horčička posunul Beroun do finále

27 2004
Ústí nad Labem, Jihlava - Hokejisté Berouna se stali prvními finalisty první ligy. Po dvou domácích výhrách totiž ukončili semifinálovou sérii již v třetím utkání v Ústí nad Labem, kde po dramatické závěrečné třetině zvítězili 4:3. Hokejisté Chomutova si vynutili na ledě Jihlavy čtvrtý zápas, protože po dvou domácích porážkách dokázali zvítězit nad Duklou 3:2 po samostatných nájezdech.

Ústí nad Labem - Beroun 3:4 (0:1, 0:0, 3:3)
Vítězství svěřenců Otakara Vejvody zařídil v 56. minutě Petr Horčička, domácím nebyl nic platný ani hattrick Daniela Hodka.  O berounském soupeři pro finále se dnes v Jihlavě nerozhodlo. Domácí Dukla prohrála po samostatných nájezdech s Chomutovem a v sérii vede 2:1.

V úvodu zápasu nevyužili domácí přesilovku, což se naopak podařilo Berounu v 6. minutě zásluhou kapitána Eiselta. Také v druhé třetině byli hosté nebezpečnější, když napadali ústecký tým už v jeho třetině. Na konci druhého dějství chytil hostující brankář Kameš vyloženou šanci Appelovi.

V dramatické a hokejově nejlepší třetí třetině vyrovnal už v její 27. sekundě Hodek. Kameš tak inkasoval vůbec poprvé v sérii ze hry a celkově jeho neprůstřelnost skončila po 211 minutách.

Na začátku 46. minuty dostal berounský Besser svůj tým opět do vedení. Chybujícího brankáře Sáblíka pak vystřídal Zikmund. O necelé dvě minuty později neudržel berounský brankář Kameš nastřelený puk a Hodek zblízka opět vyrovnal.

V 55. minutě prostřelil Zikmunda střelou po ledě Eiselt, ale za 22 sekund to bylo Hodkovou zásluhou 3:3. Vzápětí však rozhodl o historickém úspěchu Berouna Horčička. Závěrečný nápor Ústí zabrzdil svým vyloučením na pět minut a do konce zápasu kapitán Hodek.

Branky: 41., 47. a 55. Hodek - 6. a 55. Eiselt, 46. Besser, 56. Horčička. Rozhodčí: Blecha - Hauser, Bertlík. Vyloučení: 7:8, navíc Hodek 5 min. a do konce zápasu. Využití: 1:1. Diváci: 5500. Konečný stav série: 0:3.

Dukla Jihlava - KLH Chomutov 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0), nájezdy 0:3
Jihlava byla od začátku aktivnější, vytvořila si převahu i šance, ale proti urputně bránícímu Chomutovu se dlouho nedokázala prosadit. V druhé třetině nevyužila ani 41 sekund trvající přesilovku pěti proti třem, a tak skóre otevřeli hosté. Na začátku třetí části se jako první přesně trefil Koláček. Za dvě minuty však odpověděl Fink.

V 57. minutě poslal Jihlavu do vedení Rytnauer, ale hosté nesložili zbraně a Jeslínek vybojoval 115 sekund před koncem třetí třetiny pro Chomutov prodloužení. Nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž Jíra zajistil hostům vítězství i prodloužení semifinálové série.

Čtvrtý semifinálový zápas se v Jihlavě hraje v sobotu od 17:30.

Branky: 43. Fink, 57. Rytnauer - 41. Koláček, 59. Jeslínek, rozhodující nájezd Jíra. Rozhodčí: Trombík - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 2:7. Bez využití. Diváci: 5010. Stav série: 2:1.