Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hossa zápas s Dánskem nedohrál, zranil si koleno

3 2004
Ostrava - Slovenský hokejista Marián Hossa zůstal ležet na zemi, svíjel se bolestí. Z ledu jej museli spoluhráči spolu s lékařem odvést. O levé koleno se Hossa opřít nemohl. Ten moment roztříštil vlnobití slovenské radosti jako vyčnívající balvan. Marián Hossa, nejproduktivnější hráč slovenského týmu, včerejší zápas osmifinálové skupiny F s Dánskem nedohrál.

Čeká jej vyšetření. „Měli jsme strach, že jsou kolenní vazy přetržené, ale podle prvních odhadů to naštěstí tak špatně nevypadá,“ řekl lékař slovenské reprezentace Dalimír Jančovič.

„Ještě však musíme počkat, co ukáže podrobné vyšetření v nemocnici.“

Hossa se zranil v 26. minutě. Chystal se na kličku do útočného pásma, byl v oblouku, stál na jedné noze. A právě do ní jej v rychlosti trefil dánský útočník Ronny Larsen.

Hossa se ve vzduchu otočil kolem vlastní osy a skácel se na led. „Všichni doufáme, že to nebude vážné,“ poznamenal útočník Pavol Demitra. „Marián je jedním z nejlepších hokejistů na světě, citelně by nám chyběl. Doufáme, že bude v pořádku a v Praze ještě hrát bude.“

Larsen dostal trest na pět minut a do konce zápasu. Schytal to i od slovenských hráčů ještě na ledě. „Něco takového se nedělá,“ zlobil se Jozef Stümpel. „Dánové už nehrají prakticky o nic a nás čekají důležité zápasy.“

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze