Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hostáka láká trénování, zatím jen pomáhá

23 2004
Chrudim - Nyní výpomoc kamarádovi, příště možná už stálá práce. „Trénování mě láká. Je možné, že časem bych to zkusil,“ říká bývalý úspěšný hokejový reprezentant Martin Hosták, který pro baráž o udržení ve druhé lize posílil realizační tým Chrudimi. „Zatím je to pomoc mému kamarádovi Jaromíru Jindřichovi, který mě o ni požádal.“

Na chrudimské střídačce zatím prožil tři zápasy. A všechny se stejným koncem. Každé utkání skončilo remízou. „Vždy jsem byl nespokojen, ale s odstupem času se na výsledky dívám jinak,“ tvrdí Hosták.

„Přivezli jsme bod z ledu týmů, které nyní vedou tabulku. Remíza ve Vyškově je cenná a totéž platí o utkání ve Valašském Meziříčí, kde byla na druhou ligu neobvyklá kulisa. V hledišti bylo 1200 lidí. Jako ztrátu beru pouze domácí remízu s Rokycany,“ dodal trenér.

Chrudim si zatím drží v tabulce třetí místo. Poslední, které zaručuje druholigovou příslušnost i na další sezonu. „Po třech kolech ale není možné dělat žádné závěry. Vše se může změnit,“ upozornil Hosták.

Vyrovnanost baráže ale slibuje dramatický boj zřejmě až do posledního kola. „Věřím, že to zvládneme,“ pronesl kouč. „Vždyť zatím nikdo nebyl výrazně lepší než my a nepřehrál nás.“ Při prvních dvou barážových zápasech byl Hosták na střídačce spolu s kolegou s Jindřichem. Duel s Rokycany však už koučoval sám. U seniorského týmu vůbec poprvé v životě.

„Ale nepřišlo mi to nijak zvláštní, nic to se mnou nedělalo. Už jsem na střídačce zažil spoustu věcí, když zatím jako hráč. Navíc i v předchozích zápasech jsem měl hlavní slovo já,“ pronesl Hosták.

Může úspěšný boj o udržení prodloužit jeho působení v Chrudimi? „Zatím to beru jen jako výpomoc na baráž. To je hlavní úkol. Nic dalšího neplánuji, volný čas věnuji rodině,“ tvrdí Hosták, jehož zanedlouho čeká i spolukomentování spolukomentování televizních přenosů z mistrovství světa. „Uvidíme časem,“ nevyloučil možnost trenérského angažmá v budoucnu. 

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze