Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hráč zraněný Haškem je doma

20 2003
Pardubice - Do domácího ošetření byl v úterý lékaři pardubické nemocnice propuštěn hráč in-line hokeje Martin Šíla, kterého při nedělním extraligovém utkání v Pardubicích napadl a zranil bývalý hokejový brankář Dominik Hašek. Šíla byl od nedělního odpoledne hospitalizován na pardubické neurologii. Lékaři se k charakteru jeho zranění nechtějí vyjadřovat. Policie zatím nezahájila stíhání Haška pro spáchání trestného činu. Více o kauze: Hašek zranil protihráče při in-line hokeji x Napadl novináře, ale na ledě se moc nerval

Šíla v pondělí novinářům řekl, že utrpěl zhmožděniny ramene a páteře a má uštípnuté dva přední zuby.  Po propuštění z nemocnice odmítá kontakt s médii s tím, že se vyjádří v nejbližších dnech. Mezi novináři se spekuluje o tom, že incident, který šetří policie, skončí smírem obou hráčů. Mluvčí pardubické policie Dana Dolanová však uvedla, že pokud Hašek trestný čin spáchal, neuchrání jej před obviněním ani takovéto gesto.

 "Není to jeho příbuzný (Šíla), abychom potřebovali ke stíhání souhlas, a tak bude o případném obvinění rozhodovat pouze to, zda (Hašek) svým jednáním naplnil či nenaplnil podstatu některého trestného činu," řekla mluvčí.

Kdy policie šetření incidentu, po němž byl jeden z aktérů odvezen do nemocnice, ukončí, nelze podle ní v tuto chvíli odhadnout.  Policie zatím odmítá spekulovat i o tom, z jakého trestného činu by Hašek mohl být obviněn. V úvahu zřejmě připadá ublížení na zdraví, za které by mu soud mohl uložit až dvouletý trest vězení.

Hašek v rozhovoru pro Českou televizi řekl, že v úterý zraněného hokejistu navštívil doma. Uvedl, že se neomlouval a nebavil se s ním ani o žádném odškodném. "Já se cítím ukřivděný, Martin se cítí ukřivděný. Prostě každý se na tu věc díváme jinak a v každém případě musím říct, že mě mrzí, že Martin skončil v nemocnici a že ho ten krk bolí ..., ale jsem rád, že už je na tom líp," řekl Hašek.

Konflikt osmatřicetiletého olympijského vítěze a majitele Stanleyova poháru se soupeřem se stal zhruba v šestnácté minutě zápasu, ve kterém bojovaly dva pardubické celky SK IHC a Bonfire Střída. Hašek podle svědků srazil protihráče krosčekem zezadu, sedl si na něj a hokejkou jej několikrát udeřil za krk na krční páteř. Když se Haška ostatní hráči snažili odtrhnout od zraněného
muže, ohrožoval prý hokejkou i je.

Podle jiných svědků nešlo o brutální útok.  Hašek v tiskovém prohlášení, které v pondělí poskytl ČTK, uvedl, že celé situaci předcházel soupeřův úmyslný faul. Nechtěl odhadnout, zda se jednalo o osobní averzi, nebo zda situace vyplynula ze způsobu protihráčovy hry. "V každém případě mě mrzí, že v následující potyčce došlo k jeho údajnému zranění. Pokud to tak je, přeji mu brzké uzdravení," dodal bývalý úspěšný brankář.

Dominik Hašek odchází ze sídliště Poseidon v Pardubicích, kde v úterý navštívil zraněného Michala Šílu.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze