Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hráče chce vzít do české hospody

Tampa, trénink,Tampa, trénink | foto: Česká sportovní

4 2008
Před 19 lety coby průvodce po Praze doprovázel hokejisty Calgary Flames. Teď má tentýž úkol i u týmu Tampa Bay. Aleš Kratochvíl však říká: "Srovnat to nejde. Hráči Calgary to tehdy brali jako výlet do oblasti, kam se nikdy nepodívají. Zajímala je historie, měli o Prahu zájem. Ti z Tampy jsou zavření do sebe, mají sluchátka na uších, na nic se neptají."

Jaký rozdíl proti tomu, když ještě v době socialismu vytáhl hráče Calgary na pivo ke Zlatému tygrovi nebo je po posledním zápase s československou reprezentací přivedl na diskotéku k Bílému koníčku. "Tam tým hodně oslavoval a třeba Makarov toho měl dost," usmívá se.

Teď něco podobného nepřichází v úvahu. Už proto, že na rozdíl od Calgary tady Tampa hraje regulérní zápas a má mnohem náročnější program. Hráči zůstávají soustředění a z hotelu maximálně doběhnou do nedalekého nákupního centra Palladium.

Jestli však čekáte, že odtud nosí krabice českého křišťálu, jste vedle. "Kupují luxusní oblečení."

Přesto Prahu poznají. Hned po příletu je totiž Kratochvíl dovedl na večeři do italské restaurace u Karlova mostu, vedení o pár dní později do podniku na Malé Straně. A včera večer chtěl vzít celý tým do české hospody. "Trochu začouzené a s dobrým pivem."

Právě to je hlavní Kratochvílův úkol: zajistit pro hráče doprovodný program, dohlížet, aby autobusy stály včas před hotelem, problémy týmu řešit s organizátory zápasů. "Je toho docela dost, protože Tampa hodně mění svůj program."

Přesto i v téhle honičce zažije úsměvné chvilky. Třeba když se hned po příletu Tampy potkal u hotelového výtahu s viceprezidentem klubu Mikem Vernonem. Tohoto chlapíka totiž už po Praze coby brankáře Calgary provázel v roce 1989. "Nejdřív na mě koukal a pátral v paměti, ale pak si i po těch letech vzpomněl," říká Kratochvíl.

Mluví pěti jazyky, kromě angličtiny ještě německy, francouzsky, italsky a švédsky, je majitelem cestovní kanceláře a hokejistům dělá průvodce už od roku 1986. A jen co se v pondělí "zbaví" Tampy, už v úterý dostane další zákazníky. Do Prahy přiletí k utkání hokejové Ligy mistrů švédský Linköping.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze