Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hráči i majitelé tvrdí: držíme při sobě

19 2004
Toronto - V hokejové NHL se pomalu staví barikády v očekávání dlouhé války. Obě strany prohlašují svorně: neustoupíme! Hráči se cítí dotčeni, že majitelé odmítli jejich závazek dobrovolně se vzdát čtvrtiny platů a ještě více se semkli. Svým postojem jsou si jistí i majitelé. Ani náznak slůvka společné řeči.

 

V nepřehledném a neustále se opakujícím kolotoči obvinění, výpadů a osočování se nesl spor v hokejové NHL i tento víkend.

Hráčská asociace NHLPA nařkla vedení ligy, že opět dezinformuje veřejnost nepřesnými údaji.

To sdělilo, že očekává růst příjmů pro další sezonu jen o 3 procenta, zatímco nárůst platů o více než 12 procent. Tento fakt vedl NHL k tomu, že ve čtvrtek odmítla zásadní nabídku NHLPA, ve které hráči přislíbili zkrátit své platy o 24 procent. Místo toho stále požaduje úplnou reorganizaci ekonomického systému soutěže zavedením platových stropů.

"Jediné co udělali bylo, že smíchali dohromady nějaké statistiky a vyšla jim předpověď, která je podle mě naprosto směšná," řekl šéf hráčské asociace Bob Goodenow.

Po oznámení, že liga odmítla jejich návrh, se hráči znovu semkli dohromady.

"Taková je mentalita hokejistů, drží při sobě," řekl útočník Detroitu Red Wings Brendan Shanahan.

Za svým si ale pevně stojí i majitelé.

"Jsem v této lize již osmatřicet let. Nepamatuji si, že by majitelé byli někdy takhle jednotní," řekl majitel Philadelphie Flyers Ed Snider.

Majitel Bostonu Bruins Jeremy Jacobs se dokonce otřel i o některé starší hráče, kteří sedí ve výkonném výboru NHLPA, například sedmatřicetiletého brankáře Arturse Irbeho. "Bavíme se s lidmi, kteří třeba v příštím roce už nebudou hrát. Z jejich pohledu je to určitě ztráta, kdybychom zrušili sezonu. Z našeho pohledu nikoliv. My se snažíme vyléčit problém této soutěže."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze