Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hráči NHL na odchodu z ligy

29 1999
Z l í n, L i t v í n o v - Květiny, které dostal zlínský obránce Roman Hamrlík, byly symbolickým pugétem na rozloučenou s hokejisty NHL. V nedělním kole extraligy kromě Hamrlíka skončila i pardubická dvojice Patrik Eliáš, Brendan Morrison, prozatímní přestávku si naplánoval i litvínovký šéf Robert Reichel.

Ani jeden ze čtveřice zámořských hráčů však nemá jasnou budoucnost, neboť nikdo ještě nepodepsal smlouvu s klubem NHL. Další působení v extralize je však obtížné kvůli spletitým pravidlům mezi Evropou a zámořím. Po začátku NHL, která startuje 1. října, není možné uzavřít smlouvu jinde. "A hrát bez smlouvy je v extralize možné pouze jeden zápas," připomněl ředitel soutěže Stanislav Šulc.

A tak Eliáš a Morrison budou čekat na nabídku z New Jersey v nižší zámořské soutěži IHL. Kde skončí Hamrlík, to zatím neví ani on sám. "Zatím čekám, stoprocentně odletím do Kanady, ale nevím ještě kdy," říká hráč Edmontonu. Jeho agent Rudolf Crha doplnil: "Ještě budeme čekat, jestli se Edmonton ozve."

Pro extraligu je zatím nejnadějnější situace Roberta Reichla z Phoenixu. Ten vynechá páteční a nedělní kolo a získá tím do dalšího kola skoro dva týdny času na rozmyšlenou. "Budu trénovat s Litvínovem a čekat na nabídku ze zámoří," řekl včera. "Mám dost času, během těch dní si to v klidu rozmyslím."

Kapitán národního týmu rezolutně vyloučil možnost, že by celou sezonu stávkoval podobně jako před lety Petr Nedvěd. "Neexistuje, že nebudu hrát! Buď podepíšu v NHL, anebo zůstanu doma a budu hrát za Litvínov."

Vyhlášený kanonýr už dostal od Litvínova nabídku. Jakmile ji ovšem podepíše, návrat do NHL by se mu zkomplikoval. Phoenix by ho totiž musel nabídnout na listinu nechráněných hráčů. "Asi by si mě vzal nováček z Atlanty," nadhodil jednu z možností.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze