Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hráči šli s helmou a v pantoflích

28 2004
Praha - Byl to podivný pohled. Na slunci je třicet stupňů a hokejisté navlečení do výstroje pochodují od autobusu k hale. S helmou na hlavě, v ruce hůl, na niž nabrali brusle jako na vidle, stulpny na nohou napůl stažené.Většina v pantoflích, někteří měli dokonce obuté brusle. Gólmani si betony táhli v tašce.

„Je vedro, ale to je pro všechny týmy stejné. Nemá cenu si stěžovat,“ prohlásil útočník David Výborný a během deseti kroků stihl dát tři autogramy.

Česká reprezentace včera poprvé během šampionátu trénovala mimo Sazka Arenu. Kvůli tomu, že Sazka nestačila u arény dostavět tréninkovou halu, musela využít azylu ve sparťanské T-Mobile Areně. V dějišti šampionátu se totiž tréninky všech týmů nedají stihnout. O cestování se musí týmy rovnoměrně podělit.

Zelený autobus s nápisem Czech Team a českými vlajkami se tři minuty po poledni před halou střídal s výpravou Lotyšů, při odjezdu v 13.17 už k holešovické hale zase mířili na trénink Němci.

Maséry novinka nezaskočila. „Dopravili jsme sem jen drobnosti,“ řekl Pavel Křížek. V nákupním vozíku k mantinelu přivezl pití, puky a nářadí.

I hokejisté přesun zvládli. Jen gólman Čechmánek si s úsměvem postěžoval: „Ze šatny k ledu, to je tady dálka!“ Útočník Radek Dvořák při vstupu na led zakřičel: „Tady je to jak v Národním divadle.“

Reklamy byly v hale zakryté fialovým sametem, na mantinelech přelepené bílými pruhy. V hledišti sedělo padesát policistů. Sledovali trénink a na památku si fotili hráče.

Nejvíc přesunem asi utrpěl asistent Vladimír Růžička, šéf Slavie. V hale rivala na Spartě se necítil zrovna nejlépe. Na led nešel jako většina hráčů, raději vstoupil dvířky pro hostující mužstvo. „Ale v kabině si oblékal brusle a omylem si stoupl na sparťanské esko, je z toho špatný,“ dělal si legraci masér Petr Bílek.

Hráči zkoušeli především hru v oslabení a obranu. Po hodině zase pospíchali do autobusu. Převlékali se až v Sazka Areně, kde mají výstroj uloženou. Splavení usedali do klimatizovaného autobusu. „Už to nebudeme opakovat. Až tu budeme příště trénovat, kluci se převléknou už na Spartě,“ řekl Lener.

Do čtvrtfinále tu bude reprezentace trénovat ještě třikrát.

Jiří Šlégr vychází z holešovické haly.

Jan Novák vystupuje z autobusu v bruslích, na nichž má chrániče.

Před autobusem stojí David Výborný, Jiří Šlégr a trenér Slavomír Lener.

Jaromír Jágr při tréninku české reprezentace.

Martin Škoula (v předu) a Roman Hamrlík vystupují z autobusu.

Trenér Vladimír Růžička (vpravo) vysvětluje na tréninku své pokyny Davidu Výbornému.

Policisté sledují v holešovické hale trénink české reprezentace.

Vladimír Růžička vysvětluje své pokyny hráčům české reprezentace.

Autoři:


Najdete na iDNES.cz



mobilní verze