Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hráčská asociace NHL začne platit

25 2004
Toronto - Hokejisté, kteří v průběhu výluky v NHL nemají příjmy od zámořských klubů, začnou dostávat finanční kompenzace od hráčské asociace NHLPA. Sumu dvacet tisíc dolarů (přibližně 472 tisíc korun) za listopad a prosinec dostane více než 730 hráčů, které sdružuje tato organizace.

V dalších měsících se náhrady mzdy budou pohybovat mezi pěti a deseti tisíci dolarů.

Pokud by sezona nezačala, musela by NHLPA hokejistům vyplatit celkem 29 až 44 milionů dolarů. Vedení hráčské asociace má přitom finanční plán připravený na 24 měsíců, což by stálo až 175,2 milionu dolarů (více než čtyři miliardy korun).

"Vzhledem k pokračující výluce výkonný výbor NHLPA schválil plán finanční podpory hráčům, který nyní obsahuje harmonogram na 24 měsíců a měsíční platby pro více než 730 hokejistů zasažených výlukou," řekl agentuře Canadian Press jeden ze šéfů NHLPA Ted Saskin. Kompenzace budou dostávat všichni členové hráčské asociace bez ohledu na to, zda si nyní vydělávají v jiných soutěžích.

Výluka v NHL, kterou kvůli sporům kolem nové kolektivní smlouvy vyhlásili majitelé klubů, trvá již sedmdesát dní. Vlastníci zámořských týmů nadále trvají na "jistotě nákladů", což hokejisté považují za snahu o zavedení platového stropu a nehodlají to akceptovat.

Poslední jednání mezi majiteli klubů a zástupci hráčů se uskutečnilo 9. září. Od té doby se neodehrálo 282 plánovaných zápasů a více než dvě stovky hokejistů z NHL si našlo angažmá v evropských ligách.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze