Hokejový Hradec si zlepšil náladu, obhájce titulu porazil po nájezdech

Liberecký gólman Roman Will pozoruje situaci před svým brankovištěm během utkání proti Hradci Králové | foto: ČTK

3 2016
Nejprve bod z Plzně a poté z domácího zápasu s mistrovským Libercem body dva. Přitom v Plzni se hradečtí hokejisté v první třetině k vylepšení dosavadní rozpačité bilance rozjeli nadějně. Po první třetině vedli 2:0 a zdálo se, že se konečně na ledě soupeře prosadí a poprvé v sezoně vyhrají.

Jenomže po přestávce bylo všechno jinak, domácí třemi góly skóre otočili a Hradec už poněkolikáté v sezoně přišel o nadějný náskok. nakonec byli jeho hráči rádi, že z tlaku v poslední třetině vytěžili alespoň vyrovnání. Hradci pak patřilo i prodloužení, ale gól vstřelil soupeř a získal druhý bod. Na Hradec tak zbyl jen jeden.

„Třetí třetina byla z naší strany nejlepší. Hodně jsme bojovali o výsledek a vyrovnali jsme. V prodloužení jsme byli aktivnější, ale prováhali jsme své příležitosti. Mrzí mě, že jsme víc nestříleli. Překombinovávali jsme akce a soupeř nám ukázal, jak jednoduše skórovat,“ mrzelo hradeckého trenéra Václava Sýkoru.

Do nedělního zápasu proti mistrovskému Liberci udělali trenéři hradeckého mužstva jednu zásadní změnu. Do branky totiž poslali poprvé v sezoně Patrika Rybára, pro kterého to zároveň byl premiérový start v extralize. Na začátku zápasu svůj tým podržel několika jistými zásahy a ve 12. minutě se mohl poprvé radovat, když jeho spoluhráči využili chyby soupeře v rohu kluziště a Dřerinš vstřelil první gól zápasu.

Rybár se však z vedení a z čistého konta netěšil zase tak dlouho. Komplikaci totiž přinesla dvě vyloučení chvíli po sobě a hosté přesilovku pět na tři za pár vteřin využili.

Jasněji do tajenky, kdo získá v Hradci další extraligové body, nevnesla ani druhá dvacetiminutovka. Stejně jako v té úvodní šli do vedení hosté, kteří využili rychlou akci Lakatoše a střílejícího Ševce.

Domácí se k vyrovnání dostali při tlaku, který si vytvořili při přesilovce. Dvojnásobnou, kterou hráli minutu a půl ještě nevyužili, ale při hře proti čtyřem už se Bednář prosadil a podruhé v zápase vyrovnal.

Zápas poté dospěl až do prodloužení, ve kterém měl Hradec výhodu přesilové hry, jenže využít ji nedokázal. Poté dostali výhodu přesilovky čtyř proti třem i liberečtí hokejisté, ale i ta skončila bez gólového efektu a tak došlo na samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější Hradec.

Nájezdy proměnil, jak v první sérii Jiří Šimánek, tak i v druhé Jaroslav Bednář, naopak Liberec nedokázal Kacetla překonat a bod navíc po třech prohrách v řadě získal Hradec.