Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Posily? Hradec je mezi hokejisty nyní dobrá adresa, těší manažera

Aleš Kmoníček | foto: Jan Strouhal, MAFRA

17 2017
Přiznává krátké posezení se svými spolupracovníky z klubu, při kterém nechyběl doutník. Ale že by tím pro generálního manažera hradeckého hokejového klubu Aleše Kmoníčka po zisku extraligového bronzu začala odpočinkovější část roku, to ani náhodou.

„Už týden nevím, kam dřív skočit, jsem v kanceláři od rána do včera,“ hlásil manažer jen pár dnů po semifinálovém vyřazení týmu.

Co zabere nejvíc práce?
Pochopitelně kádr na příští sezonu, který chceme v nejbližších dnech dát do podoby, která by odpovídala našim představám. Teprv pak snad přijde chvíle na odpočinek.

Jak jste daleko, která nová jména do týmu máte?
Tohle teď ještě bohužel říct nemůžu. Ale jednáme intenzivně, máme něco podepsáno, něco před podpisem, ale pravděpodobně do 1. května nic nezveřejníme. Aspoň mají fanoušci čas se těšit.

Můžete alespoň říct, jaké typy hráčů pro tým sháníte?
Měli bychom posílit na pozicích, které nás pálily, což je hlavně střední útočník. Centra sháníme dva roky. Protože s Andrisem Džerinšem sice vedeme jednání, ale smlouva není prodloužená, potřeba centra je o to větší. Dál sháníme velmi kvalitní křídlo, protože jsme se nedohodli na prodloužení smlouvy s Rastym Dejem a nevíme, jestli bude pokračovat Ruda Červený, který by rád do zahraničí. Takže vlastně potřebujeme dvě kvalitní křídla.

Tím bude útok kompletní?
Ještě bychom rádi angažovali dva, v uvozovkách řečeno, dělníky, hráče na černou práci, kteří by měli trochu přitvrdit a pracovat pro tým.

Hradecký brankář Patrik Rybár v plné permanenci v semifinálovém duelu proti...
Hradecký obránce Martin Pláněk (vlevo) uniká s pukem v semifinálovém duelu...

Co obrana? Není tajemstvím, že pravděpodobně nebude pokračovat Jake Newton...
To je pravda, nedomluvili jsme se s ním, takže sháníme i dva obránce. A je možné, že na poslední chvíli budeme evidovat zájem také o některé naše hráče právě z obrany, kteří jsou pod smlouvou. Kdyby se posílit obranu podařilo, někoho bychom pustili.

Jak je těžké získat do Hradce kvalitní hráče?
Hodně je to o penězích, ale za tu dobu, co tady jsme, jsme ukázali, jak fungujeme, a dosáhli také úspěchu. Jméno Hradce je teď dobře zapsané a hráči nemají problém s Hradcem jednat. Myslím si, že jsme dobrá adresa, ale jsou i další a možná i lukrativnější. Je to individuální, někdo chce sem, protože je tady spjatý s regionem, někoho láká, že jsme ambiciózní tým. Jde o takovou všehochuť.

Velké jméno si v této sezoně udělal brankář Rybár, je o něj velký zájem?
Tohle teď není k jednání. Vidíme, že na něm můžeme postavit naši hru, a nevím, co by se muselo stát, aby odešel.

Odejít ale chce Ondřej Kacetl, který sezonu začal jako jednička.
To se probíralo dlouho, Ondrovi chceme vyjít vstříc, aby mohl odejít tam, kde bude chytat pravidelně. Je to dobrý gólman, ale s výkony Rybára vidí, že tady jedničkou zatím nebude. Také tady doplnit budeme potřebovat.

Co slávista Frodl, kterého jste měli na střídavý start? Navíc se Slavií dost spolupracujete.
Je to jedna z možností. Trénoval už s námi pro případ, že by bylo potřeba naskočit. Víme ale, že má platný kontrakt na Slavii, což respektujeme, ale se Slavií se o tom bavíme.

Co hráči ze zahraničí? Letos byli ve většině případů opravdovým přínosem.
Souhlasím, ale v tuto chvíli je problém v tom, že na ně je ještě příliš brzo, oni nejsou zvyklí podepisovat kontrakt už v dubnu. To platí i třeba o Džerinšovi a Picardovi, kteří u nás sezonu odehráli a se kterými jednáme. Zahraniční hráči čekají, co se jim otevře.

Závar před hradeckým gólmanem Patrikem Rybárem v pátém semifinále mezi Hradcem...
Tomáš Malec z Brna (dole) a Richard Jarůšek z Hradce Králové při šarvátce.

A někdo nový?
Máme jednoho vyhlédnutého, už hrál v Evropě. Ale to asi dopadne tak, že cizinci by případně přišli jako letos až ve druhé vlně.

Hráčů by mělo přijít dost, co na to rozpočet klubu? Bude v příští sezoně vyšší?
Tohle je ještě trochu předčasné a měl by to spíše hodnotit majitel klubu. Pravděpodobně se budeme pohybovat v tom, co tady bylo doposud.

Co partnerské kluby? V uplynulé sezoně jste hodně spolupracovali s Litoměřicemi, jak to bude dál?
Té spolupráci se nebráníme, byla korektní. Možná se teď ale bude trochu lišit. Jednak Litoměřice se možná dají cestou spolupráce se svazem, který chce v první lize dát šanci mladým, aby ji hráli. A jednak my chceme trochu jiný systém než letos, kdy jsme tam měli deset dvanáct našich hráčů. To si finančně nebudeme moci dovolit. Chceme posílit náš tým, to bude stát dost peněz, takže ty peníze přesuneme sem. Navíc jsme předběžně domluveni také na spolupráci se Slavií, podobně jako letos. V každém případě budeme chtít zapojovat mladé hráče a nechávat je dle možností ohrávat v nižších soutěžích

Jak vypadá další spolupráce s městem, která trvá už čtvrtou sezonu?
Majitelé Mountfieldu poslali na město oficiální dopis, v němž navrhují spolupráci prodloužit o dalších šest let. Je teď řada na městě, ale myslím si, že panuje vzájemná spokojenost, takže k dohodě doufám dojde.

Stávající akcionářská smlouva ale vyprší až za dva roky.
Ono to z velké části vyplynulo z toho, že se měnil majitel Mountfieldu a najednou vznikla mezi fanoušky a dalšími lidmi jakási panika a nejistota, jak to bude dál. Jen těch zpráv, kam se hokej z města přesune, co jsme slyšeli. Tady je důkaz, že to všechno jsou jen fámy.

Bodování

22

Dominik Kubalík

Plzeň

20

Tomáš Mertl

Plzeň

20

Martin Růžička 27

Třinec

Góly

15

Dominik Kubalík

Plzeň

12

Tomáš Mertl

Plzeň

11

Martin Růžička 27

Třinec

Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Kometa 16 9 2 2 3 57:36 33
2. Třinec 16 9 2 2 3 50:34 33
3. Plzeň 16 7 3 4 2 62:39 31
4. Hr. Králové 16 9 1 2 4 39:30 31
5. Chomutov 16 6 2 3 5 41:42 25
6. Ml. Boleslav 16 6 1 3 6 36:34 23
7. Sparta 15 7 1 0 7 40:42 23
8. Olomouc 16 5 3 2 6 40:45 23
9. Zlín 16 4 4 2 6 41:44 22
10. Vítkovice 15 5 2 2 6 43:38 21
11. Liberec 15 5 1 1 8 28:46 18
12. Pardubice 16 4 2 1 9 36:55 17
13. Jihlava 15 4 1 2 8 34:44 16
14. Litvínov 16 2 3 2 9 29:47 14

Najdete na iDNES.czmobilní verze