Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hrajeme proti osmi, zlobí se Režnar

20 2003
Písek - Už první kolo play off v první hokejové lize stačí na to, aby nervy aktérů pochodovaly a trenéři zuřili. Bezprostředně po třetím utkání série Písek - Jihlava (6:4) soptil před šatnou rozhodčích kouč Jihlavských Jiří Režnar. „Díval ses? Byl jsi tady? Vždyť tohle je parta sněhuláků,“ vystřelil proti jednomu z domácích příznivců, který se s ním před šatnou sudích dohadoval.

Poznámku o sněhulácích zopakoval i před novináři, pojem parta však vyměnil za bandu. „Jen se válejí, filmují a rozhodčí jim to spolknou,“ upřesňoval, co znamená pojem hokejový sněhulák.

Přehlédl, že Písečtí ve třetím souboji vedli už 5:0 a kombinací i rychlostí z jihlavských hráčů polovinu zápasu dělali pozorné diváky. Až když polevili, dokázal dát šikovný jihlavský Hlouch z bezprostřední blízkosti příklepem tři góly a zmírnil debakl, který se stejně v play off počítá při jakémkoliv rozdílu tak jako tak za porážku.

„Proti osmi se dá těžko hrát,“ spílal Režnar osudu. Až po chvilce upřesnil, že nepočítá brankáře domácích, takže jeho celek zřejmě popravovala pětice domácích hráčů v poli s trojicí rozhodčích v zádech.

V té době ještě jistě neměl spočítaná vyloučení na dvě minuty (9:9). Za protesty dostali jihlavští beci Malena a Morava desetiminutové tresty. Morava navíc musel rovnou do šatny. Na využité přesilové hry to bylo 1:1.

O pětiminutovém trestu plus do konce pro Bakuse za zranění protihráče měl jasno. „Rozhodčí se ani nejel podívat, jak zranění vypadá,“ vysvětloval. „Posoudil ho na 25 metrů.“ Jenže krvavý šrám píseckého hráče po zásahu Bakusovým loktem byl dobře vidět i z tribuny.

„Jděte se podívat do šatny, naši hráči jsou celí pomlácení,“ špital vedle Režnara jeden z trenérů domácích Karel Slabý. „Ale i tak se pokusíme ve čtvrtém utkání sérii rozhodnout,“ prohlásil odhodlaně.

„Klidně zaplatím pokutu,“ ulevoval si dál jihlavský trenér. Ale jak mělo jeho mužstvo utkání zvládnout, když po čtyřminutovém tlaku mělo prvního vyloučeného a rozhodčí prý hosty rozhodili. „V oslabení jsme dostali první gól, potom druhý,“ počítal ztráty.

A také uznal, že jihlavští brankáři tentokrát jeho celek nepodrželi. Sáblík dostal všechny tři góly z první třetiny a vystřídal ho Suchan, který si čtvrtou a pátou branku mohl zčásti připočítat. Až potom se rozchytal. Pochopení měl Režnar i pro soupeře. „Písek u nás už ve druhém utkání předvedl parádní výkon. Výborně bruslil.“

Jeden návrh jihlavského trenéra by stál za úvahu. „Nechápu, proč play off tady nepískají rozhodčí z extraligy,“ poznamenal. „Ta se stejně hraje až v pátek.“Najdete na iDNES.czmobilní verze