Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hrají za jeden tým, i tak stojí proti sobě

Sledují extraligové finále společně. Zleva Dominik Furch, Martin Rohan a Jaroslav Hafenrichter | foto: Jakub Hlaváč

8 2008
Toruň - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Společně vybojovali návrat do elitní skupiny, ale přesto se špičkují. Hokejoví reprezentanti do osmnácti let totiž v polské Toruni bedlivě sledují extraligové finále. Nejvíc ze všech pak slávisté Dominik Furch s Jaroslavem Hafenrichterem a Martin Rohan z Karlových Varů.

Souboj o českého mistra prožívají, ale v Polsku českou televizi nenaladí. Jsou odkázáni na internetové zpravodajství, a tak netrpělivě u počítače čekají na každou novou informaci.

"Snažíme se o finále sehnat co nejvíc zpráv. Fandíme svému týmu a výsledky sledujeme v on-line přenosech," bere si slovo slávistický gólman Furch.

"Pro mě je to něco speciálního. Je hezké, že se Varům v play-off takhle daří. S juniory už jsme titul vyhráli, tak ho teď moc přejeme i áčku," vzkazuje na západ Čech karlovarský bek Rohan.

"Já to ani moc nesleduju. Hlavní je, abychom vyhráli," přeje si slávistický útočník Hafenrichter.

První zápas finálové série se příliš nepovedl brankáři Svobodovi. Furch ho zná lépe než jiní, vždyť mu během sezony dlouho kryl záda a několikrát ho v brance červenobílých dokonce zastoupil.

"Áda na sebe bere i góly, za které nemůže. Jsem rád, že si vzpomněl i na nás. Po zápase s Kazachstánem mi poslal gratulaci."

Karlovy Vary jsou letošním velkým překvapením, o jeho příčině spekuluje mnoho hokejových odborníků. I Rohan má svůj názor. "Máme tým složený z velkých bojovníků a skvělého gólmana. Výborně hrají Kumstát se Skuhravým, jsou rozhodně opory týmu. Ale mužstvo hraje výborně jako celek."

Na klubové úrovni má už odpracováno. S juniory získal extraligový titul, mezi dospělými na svou šanci teprve čeká. V reprezentačním mužstvu se na ledě neustále snažil dokazovat, že si ji zaslouží.

"Já jsem teď hodně rád, že jsem mohl odehrát celé juniorské play-off, kde jsem byl při všech důležitých momentech. Máme v áčku poměrně staré mužstvo, ale nějací mladí šanci dostávají," vidí před sebou Rohan naději.

Finále každý rok nabízí napínavou podívanou. Společně s vývojem série roste i napětí v hledišti, ovšem na pokoji v Polsku to je jinak.

"Hecujeme se, každý fandíme svému mužstvu, ale všechno probíhá v přátelském duchu," říká Furch. Slávisté jsou v početní převaze, ale na koni je přeci jen třetí do party Rohan. "Vyhráli jsme jednou v Praze a doma neprohráváme. Jsem teď ve výhodě," soudí Rohan.

Mladíci kvůli mistrovství o první duely přišli, ale na pátý zápas to už bez problémů stihnou. Je však otázkou, zda ještě budou mít na hokej po dlouhé sezoně vůbec náladu. "Rozhodně se půjdu podívat, moc se na ně těším. Na finále musíme vyrazit," hlásí Furch s Rohanem.

Jiný názor má Hafenrichter. "Už chci být konečně doma. Byli jsme dlouho pryč, tak dám znovu přednost on-linům nebo televizi."

Finále zatím nabízí ofenzivní podívanou plnou velkých útočných manévrů. To nebývá v tak vypjatých zápasech zvykem. Fanoušci jsou však na vrcholu blaha, když mohou podobné utkání zhlédnout. "Je to super. Mám rád ofenzivní hokej. Jen ať padají góly," přeje si ofenzivní talent z Prahy.

Zbývá si tipnout, které mužstvo se bude nakonec koupat v šampaňském.

"Vyhrajeme ve Varech 7:0, to je jasné," směje se Furch. Hned vzápětí vážnějším tónem dodává: "Bylo by dobré získat na soupeřově kluzišti jedno vítězství."

Jiný názor pochopitelně má zástupce Karlových Varů. "Věřím, že je doma přejedeme. Pak stačí vyhrát jednou v Praze a titul bude doma." Poslední slovo má útočné eso. "Já bych si vsadil na výhru Slavie v poměru 4:3."

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze