Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hráli jsme jako parta blbců, zlobil se Prospal

Václav Prospal v dresu Tampy Bay v pražském duelu s New York Rangers. | foto: Michal Šula, MF DNES

4 2008
Krůpěje potu mu stékaly po hlavě a dopadaly na ribano. Zbytečně. Všechna námaha, kterou v úvodním duelu nového ročníku NHL hokejový útočník Václav Prospal vynaložil, byla k ničemu. "Protože jsme se nechali vylučovat jak malí žáčci," mračil se.
"Vždyť Rangers hráli půlku zápasu přesilovku, to se přece nedá vyhrát. Náš brankář stojí na hlavě, v kabině si pořád říkáme, že nesmíme hrát v oslabení, ale není to nic platné."

Vypadáte hodně rozčíleně, byl jste v kabině sám?
Takových kluků tam bylo víc. Trenér nás o přestávkách upozorňuje na disciplínu a pak hrajeme jako parta blbců. Hrát v oslabení, to člověku bere chuť do hry.

Byl to opravdu rozhodující faktor, kvůli kterému jste prohráli?
Samozřejmě. Rangers má spoustu vynikajících hráčů na přesilovku. A my kvůli vyloučením zase za celý zápas vystřelíme jenom patnáctkrát na branku.

Co udělat, když nepomůže ani domluva?
To už teda nevím. Od toho je trenér, aby s tím něco udělal.

Budete si společně ještě všechno vyříkávat?
To už jsme udělali teď, už není o čem mluvit. Jde o to, aby se hrálo pět na pět, protože tak jsme byli lepším týmem. To bylo vidět v první třetině.

A jak jste spokojený se svým výkonem?
Nějaké šance tam byly, ale k ničemu většímu jsem se nedostal. Všechno bylo narušené těma vyloučeníma. Máme na ně v mužstva pár dvojic, a ti kluci se pořád točili na ledě. Dneska hráli víc než ofenzivní hráči.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze