Hráli jsme laxně. Každý ať si sáhne do svědomí, říká brněnský Žižka

Za pukem se ženou Tomáš Žižka z Komety Brno (vlevo) a Tomáš Pospíšil ze Slavie. | foto: Zehl IgorČTK

14 2012
Nezasloužili jsme si vyhrát, Slavia byla jasně lepší. Nelichotivě se vyjadřoval k výkonu Komety její obránce Tomáš Žižka. Aby ne, Kometa nepochopitelně prohospodařila tříbrankový náskok a vítězství hostům doslova darovala.

Zklamání a naštvání. To byly dva pocity, které se zhusta mísily včera po zápase v kabině hokejistů brněnské Komety po porážce od Slavie 3:4 v prodloužení. Místo, aby šli Brňané do předkola play-off nejkratší cestou, blíží se k vrcholu zbytečnou oklikou a pořád riskují pád.

"I když jsme vyhráli první třetinu 3:0, tak jsme nebyli lepší, nezasloužili jsme si vyhrát. Dali jsme tři góly, ale výkonem, který jsme předvedli druhou a třetí třetinu, se o play-off nebojuje. Každý ať si sáhne do svědomí, jestli udělal vše. Je třeba zmobilizovat síly a něco dovézt zvenku," prohlásil obránce Žižka před třízápasovou sérií na ledě soupeřů.

Dokážete špatný výkon vysvětlit?
Nedokážu. Je to už několikátý takhle prohraný zápas. Jsem z toho špatný. Nevím, proč tyto zápasy nedokážeme celou sezonu zvládnout. Musíme se je naučit jednoduše odehrát a dovést v klidu k vítězství. Pořád něco vymýšlíme, když vedeme, a děláme zbytečné chyby. Slavia byla jednoznačně lepší.

Cítil jste před zápasem třeba podvědomě, že to nemusí proti Slavii vyjít?
To ne, ale tušil jsem po první třetině. V té nám to tam zvonilo, soupeř byl aktivnější. Sice jsme vedli, ale třetina mohla klidně skončit 3:3. Nepoučili jsme se a odehráli jsme zápas hrozně laxně, chyběl důraz. Neměli jsme chuť po vítězství a to mě hrozně mrzí.

Ze zápasu Kometa Brno (v modrém) - Slavia.

Ze zápasu Kometa Brno (v modrém) - Slavia

Co vám říkal trenér o přestávkách v kabině?
To samé, co jsem před chvíli říkal. Že soupeř je lepší a musíme přidat, přestože vedeme. Měli jsme ale v podvědomí výsledek, který nás uspokojil.

Cítíte to jako velkou komplikaci v boji o postup do play-off?
To určitě. Měli jsme postup ve svých rukách. Udělali jsme sice bod, ale bude se bojovat do posledního kola. Tolik zápasů jsme prohospodařili, v téhle situaci jsme vůbec nemuseli být a sezona mohla být úplně v pohodě.

Máte tři zápasy venku. Může to být facka, abyste se probrali a hráli zase s disciplínou a potřebným úsilím?
Asi ano. Musí být, nemůžeme si dovolit venku dvakrát prohrát a soustředit se na domácí zápas. Musíme přivézt nějaký bod a mít to ve vlastních rukou, a ne se dívat, jestli soupeři za námi prohrávají. Konec sezony je hlavně o bojovnosti a vůli.