Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hrbek už kvůli výkonům ve Zvolenu skončil

27 2001
Zvolen - Již bez českého útočníka Petra Hrbka bude pokračovat v rozjeté soutěži obhájce titulu ve slovenské extralize HKM Zvolen. Vedení klubu zrušilo Hrbkovi smlouvu. Důvodem je chabá výkonnost. "Petr Hrbek k nám přišel s dobrými referencemi, měl nahradit jednoho dvojice odcházejících centrů Vlach, Vlk, ale nepodařilo se mu to. Sledoval jsem jej již od srpnových přípravných zápasů, ale svými výkony nepřesvědčil," vysvětlil prezident zvolenského klubu Dušan Mráz.

Již minulou sobotu prý navrhl, aby se klub s Hrbkem rozloučil. "On sám nakonec souhlasil se snížením platu. Avšak po Petrově výkonu v Žilině jsme se rozhodli definitivně. Bylo by zbytečné, aby zabíral místo našim hráčům ze širšího kádru," dodal Mráz.

Dvaatřicetiletý Hrbek odehrál uplynulou sezonu v pražské Spartě, kde byl však pouze do dubna na hostování. Hráčská práva patří městskému rivalovi Slavii. "Máme stabilizovaný kádr, zatím není důvod ho měnit," naznačil nepravděpodobnost Hrbkova návratu do Edenu slávistický obchodní manažer Ladislav Blažek. "Pokud však některý klub bude mít o Petrovy služby zájem, musí se
domluvit s námi," potvrdil.

Zvolen má tradičně největší enklávu českých hokejistů ze všech slovenských týmů, letos jich má trenér Ernest Bokroš v kádru deset. Prvním propuštěným je Hrbek, avšak nespokojenost údajně panuje také s litvínovskými útočníky Ivo Prorokem a
Tomášem Martincem.

"Ne pokaždé se daří i dalším českým hráčům Prorokovi a Martincovi, ale občas se jim podaří upoutat. Věříme, že se budou dále zlepšovat," vyjádřil se Mráz.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze