Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hrdina má smlouvu, pokračuje ve Phoenixu

10 2003
Hradec Králové - Hradecký hokejista Jan Hrdina se včera dočkal. Dva dny před začátkem kempu podepsal s týmem NHL Phoenix Coyotes novou smlouvu. Bude tak moci v tomto klubu vylepšit svoji bilanci, která se začala odvíjet na jaře letošního roku. Tehdy byl Hrdina poprvé ve své kariéře v NHL vyměněn - Pittsburgh, kde odchovanec hradeckého hokeje dlouhá léta hrával, jej poslal právě do Phoenixu.

"Jsem rád, že to takhle dopadlo, protože se mi ve Phoenixu líbí, a beru to jako výzvu. Vždyť jsem prakticky nikde jinde než v Pittburghu nehrál," uvedl hráč, jehož jarní působení v novém klubu nedopadlo právě nejlépe.

Hrdina se krátce po příchodu do Phoenixu zranil a do konce sezony stačil odehrát pouze čtyři zápasy. "Teď už jsem ale v pořádku," hlásil před zítřejším odletem do zámoří.

Hrdina je podle vedení Phoenixu posledním volným hráčem, se kterým klub podepsal smlouvu. Vinou jednání tak český hráč přijde o začátek předsezonního kempu, který začíná právě zítra.

"Bylo mi jasné, že se klub nejdřív snažil dohodnout s hráči, u kterých hrozila arbitráž, takže jsem musel čekat. Ale v podstatě byl stále ještě čas," konstatoval sedmadvacetiletý hokejista.

S Phoenixem se dohodl na roční smlouvě, klub navíc získal právo využít v případě splnění podmínek opci na další sezonu. "Myslím, že roční kontrakt vyhovuje oběma stranám. Jednání asi ovlivnila možnost stávky, která přichází v úvahu po nastávající sezoně," vysvětlil Hrdina.

Tomu do závěru minulé sezony příslušel plat milion dolarů ročně, podmínky včera uzavřeného kontraktu však klub nehodlá zveřejnit. "Jsem spokojen," uvedl pouze Hrdina a držel se klubového vyjádření.

V části minulé sezony, kterou Hrdina za Phoenix odehrál, se v týmu nepotkal s žádným českým hráčem, společnost mu dělali pouze Slováci. Nyní má šanci, že se to změní. "Do kempu nastupují někteří mladí čeští hráči, uvidíme, kterým se podaří prosadit po týmu," sdělil Hrdina.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze