Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hrdý otec Hudlera: Musí se to pořádně oslavit

Jiří Hudler | foto: ČTK

7 2008
Před dvěma měsíci seděl Jiří Hudler starší ve dvacetitisícovém kotli pittsburské hokejové arény a sledoval nejdůležitější zápas dosavadní kariéry svého syna. A na konci šestého finálového utkání Stanley Cupu si užíval vítězství Detroitu 3:2.

Posledního v sérii, díky kterému Rudá křídla získala ceněnou trofej. Na jeho zisku se podílel také Jiří Hudler mladší. "Jsem strašně rád, že se to Jirkovi podařilo. Co mi prolétlo v tu chvíli hlavou, se snad ani nedá popsat,“ řekl otec dvacátého českého vítěze slavného poháru.

Dnešní radostné veselí ve Vsetíně, Olomouci a Prostějově prožijí společně. "Stanley Cup musíme oslavit,“ usmívá se.

Opravdu nemůžete říct, co jste prožíval ve chvíli, kdy bylo jasné, že Detroit získá pohár?
Některé věci se ani popsat nedají. Ty pocity byly strašně osobní. Vzpomenul jsem si na některé okamžiky z minulosti. Bylo to i trochu dojemné. Emoce byly velké. Nejen na ledě, ale i v hledišti.

Byl jste přímo na zápase. Užíval jste si to, nebo jste měl obavy o konečný výsledek?
Detroit měl celou sérii dobře rozehranou. Věděl jsem, že tým má formu a sebevědomí k tomu, aby své snažení dotáhl do konce. Ale úplně klidný jsem nebyl. V hokeji se dá přijít o vítězství během okamžiku.

Jinak jste si sérii užíval?
To zase jo. Bylo o nás skvěle postaráno. K poslednímu zápasu jsme měli k dispozici vlastní letadlo. Do

. Čtvrteční pouť hokejistů a Stanley Cupu

Vsetín
od 10 do 14 hodin před radnicí, vystoupí skupina Maxim Turbulenc, moderuje Vlasta Korec

Olomouc
od 15.30 program na Horním náměstí, vystoupí skupina Těžkej Pokondr, autogramiáda Jiřího Hudlera, Dominika Haška a Tomáše Kopeckého, od 17 hodin na zimním stadionu focení mladých hokejistů s pohárem

Prostějov
od 18 hodin na velodromu vystoupí skupina No Name vstup na všechny akce je volný

Pittsburgu letělo sto dvacet příbuzných hráčů. Opravdu nic nám nechybělo. Byli jsme v centru dění. Všímali si nás i domácí. Hned několikrát si nás v hledišti našel kameraman.

Stanley Cup je sen všech hokejistů na světě. Kdy jste začal věřit tomu, že by se Jirkovi mohl splnit?
Těžko říct. K zisku poháru vám nestačí jen hrát dobře hokej. Musíte mít i štěstí. Nesmíte být zraněný. Ale ve chvíli, kdy se Jiří probojoval do základní sestavy Detroitu, mě napadlo, že by jednou mohl pohár vyhrát. Red Wings je špičkový tým, který patří pravidelně mezi favority.

Jak se těšíte na oslavy ve Vsetíně, Olomouci a Prostějově, při kterých váš syn přiveze slavnou trofej?
Bude to určitě pěkný den. Kluci si možnost ukázat pohár patřičně užijí. Je fajn, že se pohár dostane i na olomoucký zimák a vyfotí se s ním kluci, kteří s hokejem začínají. Budou mít možnost sáhnout si na svůj sen. A třeba jim to pomůže k tomu, aby si ho jednou splnili. Den s pohárem bude dost náročný.

Nebude to pro hráče příliš únavné?
To určitě ne. Vítězství v NHL se musí oslavit. A když se slaví, tak na nějakou únavu není čas. Je to přece jenom jeden den.

S oslavami už navíc nějaké zkušenosti máte, že?
Pamatuji si, že jsme jednou slavili šest dní v kuse. A to jsme jenom s Olomoucí postoupili do extraligy. (smích)Najdete na iDNES.czmobilní verze