Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hronek věří, že neletí do Moskvy jen nakupovat

10 2003
Praha - Překvapení. To bylo první slovo, které napadlo slávistického brankáře Lukáše Hronka, když mu trenér Vladimír Růžička na dopoledním tréninku Slavie oznámil nominaci na moskevský Baltika Cup. "Těším se. Hrát za nároďák je vždycky čest. Snad si alespoň v jednom zápase zachytám," přeje si jednadvacetiletý gólman.

S trenérem Lenerem před svou nominací nemluvil. "Všechno se seběhlo hrozně rychle. Ještě jsem to ani pořádně nestrávil. Ale příležitosti, kterou jsem dostal, si vážím," říká.

Lukáš Hronek prožívá parádní sezonu. Z dvojky ve Slavii se vypracoval až do hokejové reprezentace. Přitom ještě přednedávnem vypomáhal v prvoligové Jihlavě, kde má střídavý start.

Do branky mistrovské Slavie jej katapultoval pokles formy a zdravotní problémy týmové jedničky Romana Málka. A Hronek chytil příležitost za pačesy. Nastoupil zatím v patnácti zápasech a má nejlepší brankářské statistiky v celé extralize.

"Doufám, že pokud v Moskvě nastoupím alespoň k jednomu zápasu, dokážu navázat na své výkony v extralize. Ve Slavie se daří jak mě, tak celému mužstvu," říká brankář, který má zkušenosti z mládežnických reprezentací a dres národního týmu oblékl i na domácím juniorském mistrovství světa v Pardubicích.

V koutku duše věřil, že by mohl dostat na Baltice šanci. "Minulý týden trenér Růžička vyvěsil seznam hráčů, kteří mají přinést pas kvůli vízu. Byl jsem tam, ale spíš jsem myslel, že jsem náhradník. Nominace mě opravdu překvapila a potěšila," přiznal.

Obavy ale nemá. "Mezinárodní hokej je vždycky rychlejší, než liga. Mám zkušenosti jenom z mládežnických týmů. Uvidíme, co mě čeká mezi dospělými. Každopádně jsem rád, že je v týmu hodně hráčů ze Slavie a že znám i mladé kluky z Pardubic. To by mi mohlo pomoct," připomněl Hronek, že je v nominaci kromě něj dalších osm slávistů.

"Však už nám také kluci na tréninku oznámili, že zápisné bude pěkně mastné. Kubová kasa se hodně naplní. Ale zatím nám to ještě nespočítali," usmívá se talentovaný gólman.

S tím, že mu účast na turnaji zkomplikovala předvánoční program, si hlavu nedělá. "Sice ještě nic nakoupeno nemám, vždycky všechno nechávám na poslední chvíli. Ale co. Tak to pořídím v Moskvě, nebo někam skočím ještě dvaadvacátého v Praze, až se vrátím," mávl rukou.

Do Ruska nepojede poprvé. "Už jsem tam byl dvakrát s mládežnickými reprezentacemi. S dvacítkami v Petrohradu a s šestnáctkou dokonce v Moskvě," vypočítává Hronek. Ani zprávy, že v Moskvě v úterý vyhodili čečenští teroristé do vzduchu hotel, ho netrápí. "Na to je lepší ani nemyslet. Doufám, že bude všechno v pohodě a dobře se tam o nás postarají."

Více o nominaci na hokejový Baltika Cup

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze