Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hrozil hokejové Kometě konkurz?

27 2004
Brno - Prvoligový hokejový klub Kometa Brno se v posledních měsících pohyboval na tenkém ledu. Pokud by jeho bývalé představenstvo nesehnalo do konce roku finanční prostředky na splacení dluhů, hrozila klubu možnost konkurzu. "Mohlo se to stát, ale nebál jsem se toho. Měli jsme rozjednány velké firmy, které by nás podpořily," uvedl Pavel Kocour, bývalý předseda představenstva.

Toho ve čtvrtek, poté co majoritní podíl v Kometě získal nový vlastník Radek Jalový, odvolala z funkce mimořádná valná hromada.

"Vzal jsem svůj odchod normálně, vždyť jsem pouze zastupovalmajitele. Jen mě mrzí, že nechávámrozdělanou práci," řekl Kocour na tiskové konferenci.

Na konci minulého týdne se pak mezi ním a Jalovým rozhořela malá válka. Nový majitel totiž na klubových internetových stránkách osočil Kocoura ze špatného hospodaření, což on sám původně odmítal.

"Dluh narostl o tři miliony korun a nebyla podepsána žádná smlouva s větším partnerem," píše Jalový v prohlášení.

V úterý však Kocour přiznal, že tato částka může být reálná. "Neviděl jsem ještě konečné vyúčtování, ale mohla by odpovídat." Zároveň však dodal, že už v době, kdy nastupoval do funkce, byl klub v mínusu.

Jak velkém ale nesdělil. "Museli jsme se pokusit oddíl oživit, to nešlo jinak než zvýšit výdaje. Podle sportovních výsledků to byla správná cesta," podotkl Kocour.

Jestli Jalový hrozbu konkurzu nyní odvrátí, se neví. Sám se tiskové konference nezúčastnil, ačkoliv slíbil, že přijde. Do telefonu pak jen sdělil: "Nebudu se vyjadřovat."

V sobotním rozhovoru pro MF DNES uvedl, že i on má rozjednané firmy, které do Komety vstoupí a vyvedou ji z finančních problémů.

V první řadě chce uhradit hráčům chybějící výplatu za měsíc září. Ta včetně prémií činí jeden milion korun. „Klub není zájmový kroužek, ale akciová společnost jako každá jiná, a tak se musí přistupovat i k jejich zaměstnancům - trenérům, hráčům,“ napsal na stránkách.

V pondělí dokonce přišel osobně mezi hokejisty a slíbil, že peníze dostanou do konce října.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze