Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hru v oslabení Hradec vyřešil. Dával v ní góly

Radost hradeckých hokejistů v zápase s Třebíčí | foto: Jan StrouhalMF DNES

29 2008
Devět vyloučených před týdnem v Olomouci, o tři víc než soupeř. Přesto hokejisté Hradce Králové přivezli cenný bod za prohru po samostatných nájezdech. Nyní v Havlíčkově Brodě vyloučených dokonce třináct, o více než polovinu více než domácí tým.

Ani to však hradecké mužstvo nepoložilo a to přivezlo tři body za vítězství 4:1. Navíc hru v oslabení využilo k tomu, k čemu většinou neslouží - ke střílení branek. Dvě z nich, tedy plnou polovinu, totiž Hradečtí vstřelili ve chvíli, kdy na ledě měli méně hráčů.

"Nestává se to často, ne vždy to vyjde. Ale soupeři přesilovky nešly a pak v nich asi trochu znervózněl," vysvětloval trenér hradeckého mužstva Pavel Pazourek. Bilanci hry v oslabení přijímal se smíšenými pocity. Na jedné straně neskrýval radost, že ji v obou případech jeho tým slušně zvládal. "Hlavně teď v Havlíčkově Brodě jsme se s oslabeními vypořádali výborně," potěšilo ho.

Na druhé straně je ale rozpačitý z toho, kolik trestů v obou utkáních rozhodčí jeho týmu udělili.

"Vždyť my nijak nečistě nehrajeme, jsme spíše technické mužstvo," je přesvědčen. Ale třeba právě nyní v Havlíčkově Brodě byli sudí jiného názoru. "Od druhé třetiny nás vylučovali prakticky za všechno a my byli neustále v oslabení," posteskl si trenér.

Ten nyní vedle radosti z výhry musí hledat řešení s nedostatkem obránců. Už v 1. třetině zápasu se totiž zranil Martin Táborský, Pazourkovi tak zůstalo jen pět zdravých beků, které doplnili junioři Seidl a Svoboda.Najdete na iDNES.czmobilní verze