Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hrubosti v první lize asi podraží

1 2001
P r a h a - Ze tří tisíc až na padesáti tisíc žádá Asociace hráčů ledního hokeje zvýšit pokuty za hrubé fauly v první lize. V případě výjimečně nebezpečných zákroků chce jít ještě výš. V pátek hodlá výkonný ředitel asociace Marek Herman po domluvě s prezidentem správní rady Jiřím Dopitou zaslat v tomto duchu na svaz oficiální žádost. "Podle platného disciplinárního řádu je nejvyšší možný postih za jakýkoli nedovolený zákrok v první hokejové lize maximálně tři tisíce korun. To je přece výsměch," poukázal Herman na rozpor s extraligou, jejíž hráče asociace zastupuje a kde nejsou výjimkou pokuty sedmi až desetinásobně vyšší.

"Konečná výše finančního trestu bude samozřejmě záležet na odpovědných pracovnících svazu, v každém případě by ale měla odpovídat realitě. Jen tak se může stát účinným nástrojem proti nebezpečné a záludné hře," dodal.

Výkonný ředitel AHLH měl v úmyslu navrhnout pokutu ve výši sto tisíc korun jihlavskému obránci Marianu Moravovi, kterému ve středu disciplinární komise svazu zastavila činnost za zranění třebíčského útočníka Tomáše Zelenky ve čtvrtfinále play off první ligy do konce letošního roku.

"Pak jsem však na to v rozčílení zapomněl," přiznal. Hermanův pokus by však stejně vyzněl naplano, neboť řády pro první ligu a nižší tuzemské hokejové soutěže s tak vysokým postihem nepočítají.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze