Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hubáčka vábí exotická nabídka z Koreje

11 2003
Hradec Králové - Hokejový útočník Jiří Hubáček možná stojí na prahu životního rozhodnutí. Hokejista, který minulé dvě sezony odehrál v prvoligovém Ústí nad Labem, dostal exotickou nabídku z Jižní Koreje. "Skončila mi smlouva, je mi osmadvacet let, takže mám asi poslední šanci odejít do zahraničí. I proto mě nabídka zaujala a v současné době čekám, jak to dopadne." Hokej v Jižní Koreji pro něj není zcela neznámý. "Když jsem hrál v Kralupech, tak jsme tam jednou byli na soustředění a odehráli tam turnaj," vzpomíná.

"Byli jsme tam asi tři týdny. Hráli jsme proti japonské Furukawě, kterou tenkrát vedl trenér Vejvoda a hráli za ní Kruliš, Gardoň a Mádl. Pak tam byl ještě jeden kanadský výběr a jedno korejské mužstvo. Nehráli sice žádný super hokej, ale líbilo se mi tam. Hlavně perfektní zázemí," vzpomíná Hubáček.

Když pak ještě během svého působení v Kladně vyzvěděl od kladenským spoluhráčů, jaké to bylo v Japonsku, pozitivní informace se mu uložily v hlavě a i proto jej teď exotická Korea láká.

"Jenomže ono to zdaleka není stoprocentní. Je fakt, že mi agent sdělil, že se o mě zajímají dva jihokorejské kluby, ale osobně vidím šanci tak dvacet na osmdesát. Dozvědět bych se to měl tak na konci července," připustil.

Rozhodl se čekat a riskovat, že ostatní kluby do doby, než se rozhodne, uzavřou kádry. "I to hrozí. Zajímá se o mě Hradec Králové, mám nabídku, že mohu pokračovat v Ústí. Ale rozhodl jsem se možná trochu riskovat a čekat. Vždyť kdybych teď podepsal smlouvu na dvě nebo na tři sezony, podobná nabídka by se už nemusela opakovat. Jsem volný hráč a do zahraničí můžu odejít zcela zadarmo."

Na sezonu se zatím připravuje v Hradci Králové s kamarádem Jakubem Ficenecem, který minulou sezonu odehrál v německém Düseldorfu. "Chodíme spolu do posilovny, běháme a hrajeme tenis. Snad se pak s nějakým klubem domluvím, abych tam mohl jít na led. A když Korea nevyjde, zůstanu tam," plánuje.

Kromě osobní zkušenosti zatím nic nového o Koreji a korejském hokeji neví. "Sice jsem si nějaké obecné informace stáhl z internetu. Kdyby to v Koreji dopadlo, tak bych se samozřejmě zajímal víc. Ale zatím tomu nechávám volný průběh. Vždyť ani nevím nházev klubu, kde bych měl hrát," dodává s úsměvem osmadvacetiletý forvard.

Pokud mu exotické angažmá vyjde, stane se prvním českým hokejistou, který bude v Jižní Koreji působit.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze