Hübl sestřelil Spartu prvním gólem sezony: Asi šlo o nejdelší čekání

Viktor Hübl slaví gól, který rozhodl o vítězství nad Spartou | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

27 2017
První gól v sezoně nemohl být stylovější. Vítězný, v poslední minutě a ještě proti Spartě. „Ale mohl přijít dříve,“ ušklíbl se tahoun litvínovských hokejistů Viktor Hübl po svém desátém zápase v letošní extralize. Verva si v pátek Spartu podala 4:3 a elitní centr skóroval 57 vteřin před koncem 3. třetiny.

Čekal jste někdy tak dlouho na první gól? Nedal jste ho ani v přípravě.
Nevím. Přípravu jsem ani neřešil, v sezoně těžko říct. Vždycky jsou během ní krize, taky jsem se netrefil deset zápasů v kuse. Ale když je to na začátku a dlouho svítí nula, vypadá to blbě. Asi šlo fakt o nejdelší čekání. Jsem rád, že gól byl takhle důležitý, snad se to tím spustí a dám i další.

Svědčila vám vynucená pauza kvůli zranění?
Na týmu ležela deka, prohrávali jsme, ale já z toho na chvíli vypadnul, odpočinul si od toho a potrénoval jsem. Možná mi to pomohlo. Skoro tři týdny jsem byl bez zápasu, těšil jsem se na návrat.

Váš mistrovský útok s Lukešem a Jánským je znovu v ráži. Čím jste se zvedli?
Začátek nám jako lajně nevyšel. I když Jani nějaký gól dal, nebylo to ono. Jenže pak chyběl chvíli i on a teď jsme do toho zase vlítli. Doufám, že nám to bude padat dál.

Jaký byl zápas se Spartou?
Vyrovnaný, vydřený. Sparta taky není úplně v pohodě. Když jsme dali gól a mohli se zklidnit, oni pokaždé rychle vyrovnali. Šťastně jsme rozhodli minutu před koncem, oni už nestihli odpovědět. Naštěstí. Můj gól? Puk se odrazil, asi o mě jejich hráč nevěděl, rychle jsem mu nadzvedl hokejku a rychle jsem kotouč zametl, byl jsem před brankářem sám.

Kde jste vzali mentální sílu na závěrečný tlak?
Věřili jsme, že bychom mohli rozhodnout ještě v normální hrací době. Naštěstí se to vyplatilo, šli jsme za tím. Herně jsme se od zápasu s Brnem zvedli, dali jsme nějaké góly, uhráli body, člověk si začne věřit. Tím to je.

A jak se proměnila nálada?
Na začátku je ztráta hodně vidět, takže to není nic příjemného, ale musíme se zvednout sami. Kabina tady funguje vždycky. Když je krize, snažíme si z toho pomoct. A pokaždé jsme se z toho dostali. Věřím, že letošek nebude výjimkou a že to bude už jen lepší.

V neděli už můžete opustit poslední místo tabulky.
Chceme sbírat co nejvíc bodů, na tabulku se můžeme podívat po Vánocích, kdy se rozděluje. Ale určitě bude příjemné, pokud se šoupneme nahoru, z posledního místa se na to nekouká pěkně. Když budeme hrát takhle dál, nahoru půjdeme. Chceme si na konci říct: zvládli jsme to.