Hüblovi pomohli spoluhráči, znovu je nahoře

8 2008
České Budějovice - Pár zápasů se mu nepovedlo, ale góly střílet nezapomněl. Viktor Hübl dal v minulých dvou utkáních za hokejový tým Českých Budějovic čtyři branky. Proti Třinci nejdříve nahrával kolegovi Kotrlovi, který pěkně uvolnil Květoně, a byl z toho gól na 2:1. Pak nahrál rovnou Květoňovi na třetí branku a dvě vteřiny před koncem využil nahrávku Květoně - 4:1.

V Litvínově se hokej přiučil. V neděli mu dal tři branky. Počtvrté v kariéře se v lize trefil třikrát za zápas. Pokaždé za svůj současný klub. Stihl to za necelé dvě sezony.

Dvakrát se mu to povedlo proti Litvínovu, jednou se Spartou. Tehdy stihl nastřílet obdivovanou porci v rozpětí třinácti minut.

Se Zlínem dal v minulé sezoně dvě branky v utkání a třetí přidal z nájezdu po prodloužení. Rozhodl o výhře svého týmu 5:4.

"Dali jsme tři rychlé góly ve druhé třetině," připomněl poslední výhru svého týmu 6:3 v Litvínově. "Byli jsme lepší."

První branku vstřelil, když přejel útočnou modrou čáru a kolem bránícího protihráče vypálil. "Dostal jsem puk o mantinel od Tomiče," upřesnil, jak mu obránce Toman nahrál. "Myslím, že na puk viděl, a nečekal jsem, že to takhle projde," říkal o svém bratranci v brance Litvínova Jaroslavu Hüblovi.

Nakonec ho dalším gólem poslal v polovině zápasu na střídačku... Nejdříve chvilku jako by váhal a pak vystřelil. "Spíš jsem čekal, že se mi Lukáš Květoň ještě nabídne," vysvětlil. Květoň se tentokrát do pozice neprobil a Hübl řešil situaci střelou. "Jen jsem koukal, jestli se brankář trochu pohne."

Třetí dal střídajícímu Fialovi mezi betony. "Najížděl jsem z úhlu a nikam jinam jsem nemohl vystřelit." Zkusil pálit mezi betony a puk prošel na 1:4. Výhra se přiblížila.

Že se mu předtím pár zápasů nepovedlo? "To přijde na každého. Přestane se dařit," pravil. "Teď trenér přeházel lajny a přišel zlom."

S Jindřichem Kotrlou už si dříve trochu zahrál a s Lukášem Květoněm se mu také vede. "Dobře se doplňujeme, připravovali mi šance," chválil si. "To mě zase zvedlo."

Dobře ví, že dnes a ve čtvrtek se budou hrát těžké zápasy. "Sil zatím máme dost, tak se uvidí."