Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hudáček je v pořádku a čeká jej Kanada

Srdínko se rozcvičuje - Obránce Jan Srdínko se rozcvičuje | foto: iDNES - Luboš Brabec

8 2001
S t o c k h o l m (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Maséři hokejové reprezentace na dnešní odpolední trénink přivezli brankáře Vladimíra Hudáčka na vozíčku, ale byl to pouze vtip pro pobavení spoluhráčů. Gólman středeční střet s finským útočníkem Hentunenem ustál a bude moci nastoupit v dalším zápase Švédských her proti Kanadě, který se hraje v pátek od 19 hodin ve stockholmské hale Globen. "Při chůzi je to lýtko ještě cítit, ale nijak moc to nebolí. Jsem samozřejmě připraven nastoupit," říká Hudáček.
Prohlédněte si ve fotogalerii dnešní trénink českých hokejistů

Trenéři poněkud překvapivě vsadili na něj, ačkoli proti Kanadě se tradičně daří jedničce Dušanu Salfickému. "Právě proto. Chceme také Hudáčka vidět ve větším zápřahu, a tak jsme se rozhodli, že si tady ve Stockholmu odchytá dva zápasy za sebou," vysvětlil kouč Josef Augusta.

Po tréninku spěchal na zápas "javorových listů" s Finskem, protože v této sezoně se Kanada jako zvláštní host na turnajích Euro Hockey Tour představuje poprvé. "Žádné speciální reference o nich nemáme, proto je bude pozorně sledovat," říká. Ovšem nemyslí si, že by soupeř něčím překvapil. "Budou hrát typicky zámořský hokej, důrazný a tvrdý s dobrým bruslením a velkým nasazením."

Trenér přiznává, že pro mladé a nezkušené mužstvo bude Kanada zajímavou zkouškou. "Bude to něco trochu jiného než proti evropským mužstvům, s kterými jsme letos hráli již několikrát. Kluci budou muset dokázat, že jsou stejně jako v minulosti schopni Kanadu přehrát rychlou přihrávkou a technickou hrou," upozorňuje kouč.

Augusta oproti zápasu s Finskem udělá několik změn v sestavě. Role sedmého obránce připadne Kadlecovi, do hry se naopak vrátí Nikolov, který vytvoří dvojici s Marušákem. Na ledě se objeví i útočník Kratěna, který nastoupí v jedné řadě s Melenovským a Burgerem.

Předpokládaná sestava: Hudáček - Tesařík, Štěpánek, Nikolov, Marušák, Pilař, Srdínko - Moravec, Dopita, Vlasák - Vostřák, Čajánek, Hübl - Kotalík, Piroš, Brabenec - Kratěna, Melenovský, Burger.

Autor:


Témata: bruslení, Vtip
Najdete na iDNES.czmobilní verze