Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hudáček nenašel s obránci společnou řeč

9 2001
S t o c k h o l m (Od zvláštního zpravodaje iNDES) - Trenér Josef Augusta označil brankáře Vladimíra Hudáčka za příklad hokejisty, který se v pátečním zápase postavil Kanadě čelem. Samotný brankář byl po prohraném zápase poněkud rozčarovaný. Pustil tři góly, z toho dvakrát mu puk proklouzl mezi betony. Nezvykle kriticky se pak vyjádřil i na adresu některých spoluhráčů, kteří mu svými chybami pokazili nadějný výkon. Přiznal, že nedokázal najít společnou řeč hlavně s obránci. "Asi se báli, aby od Kanaďanů nedostali nějakou ránu navíc," míní Hudáček.Zde najdete další zpravodajství k zápasu

Jak se na vaší psychice podepsala skutečnost, že jste dvakrát inkasoval mezi betony?
"Vůbec nijak. Psychika brankáře se hroutí tak po šestém sedmém gólu. Ono z tribuny vypadá, že je ostudné dostat gól mezi nohy, ale není to tak. Střela se z dálky se dá chytit. Pokud jste však v pohybu, není pro útočníka nic jednoduššího, než to dát mezi betony. Když se ale prohraje, je celkem jedno, jestli jsem dostal gól na lapačku nebo jinak.

Občas to mezi vámi a obránci zaskřípalo a hned bylo zle. Proč?

"Oni byli důrazní hlavně přede mnou a stáli mi často v brankovišti. Jinak moc ne. Rychle se zbavovali kotouče. Asi se báli, že dostanou od Kanaďanů nějakou ránu navíc. Ten respekt tam zřejmě pořád je."

Brankář si v takové situaci nemůže obránce dirigovat?
"Moc ne. Oni totiž tvrdí, že mě neslyší.

Něco jste si po jedné situaci vyříkával s Martinem Štěpánkem. To bylo taky kvůli tomu, že vás neslyšel?
"To bych nerad komentoval."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze