Nikita Kučerov (vlevo) z Tampy Bay právě překonal Petra Mrázka v brance...

Nikita Kučerov (vlevo) z Tampy Bay právě překonal Petra Mrázka v brance Detroitu. Za brankou akci sledují detroitský Kyle Quincey a Ondřej Palát z Tampy Bay. | foto: AP

Hudler asistoval u dvou gólů, Palát slavil výhru proti Mrázkovi

• 17
Ve všech ze tří středečních zápasů hokejové NHL se bodově prosadili Češi. Útočník Jiří Hudler asistoval u dvou branek Calgary, které porazilo 4:1 Carolinu. Domácí výhru bral i Ondřej Palát (0+1) z Tampy Bay po úspěchu 3:1 nad Detroitem s Petrem Mrázkem v bráně. Naopak trápení Montrealu nezabránil Tomáš Plekanec (0+1). Slavní Canadiens padli před svými fanoušky 2:4 s Buffalem.

Hokejisté Calgary přerušili černou sérii tří porážek, když ve středu na domácím ledě zdolali 4:1 Carolinu. Rozdílový gól vstřelil v 32. minutě při přesilové hře kapitán Mark Giordano. Pojistky následně přidali talentovaní útočníci Johnny Gaudreau a Sean Monahan (s bilancí 1+3 byl u všeho podstatného), u jejichž zásahů asistoval i Jiří Hudler (17:08, +2, 1 střela, 0+2).

Češi v NHL:

1. Jakub Voráček (PHI), 48z. - 39b.(8+31)
2. David Krejčí (BOS), 40z.- 38b.(12+26)
3. Tomáš Plekanec (MTL), 52z.- 35b.(9+26)
4. Jaromír Jágr (FLA), 47z.- 34b.(15+19)
5. Tomáš Hertl (SJS), 48z. - 26b.(10+16)
6. Jiří Hudler (CGY), 42z.- 26b.(6+20)
7. Martin Hanzal (ARI), 37z.- 23b.(6+17)
8. Radim Vrbata (VAN), 48z. - 22b.(11+11)
9. T. Fleischmann (MTL), 50z. - 18b.(9+9)
10. Michael Frolík (CGY), 37z. - 18b.(8+10)

V sestavě vítězů nechyběli ani další forvard Michael Frolík (17:07, +/-: 0, 5 střel) a obránce Ladislav Šmíd (15:09, +1), kterému otevřela prostor v sestavě suspendace Dennise Widemana na 20 zápasů za nedávné napadení čárového rozhodčího.

Daný trest rovněž přiblížil k debutu ve slavné soutěži z farmy povolaného Jakuba Nakládala, jenž byl tentokrát jen připraven mezi nehrajícími náhradníky Calgary. V záložním týmu Stockton Heat v AHL dosud reprezentační bek absolvoval 35 duelů s bilancí 14 bodů (2+12).

Ve stejné roli jako Nakládal byl v zápase i hostující bek Michal Jordán. Do dresu se za Hurricanes převlékl jen forvard Andrej Nestrašil (16:58, +/-: 0, 2 střely).

V souboji konkurentů z Atlantické divize využili výhody domácího ledu hokejisté Tampy Bay a porazili 3:1 Detroit. Brankář Petr Mrázek čelil 23 střeleckým pokusům Lightning, kteří jej dvakrát překonali ve druhé dvacetiminutovce.

Skóre duelu otevřel v 22. minutě J.T. Brown a po následném vyrovnání Gustava Nyquista domácím vrátil náskok využitou přesilovkou Tyler Johnson. Asistenci u rozdílové trefy večera si připsal Nikita Kučerov, jenž ve třetí třetině za přispění Ondřeje Paláta (18:22, -1, 1 střela, 0+1) v další přesilové hře zajistil Tampě pojistku v podobě třetí branky.

Zmiňovaný Palát asistencí a výhrou oslavil svůj jubilejní 200. start ve slavné soutěži. Ke dvěma bodům Lightning přispěl i bek Andrej Šustr (17:48, +/-: 0). Detroit před zápasem povolal z farmy beka Jakuba Kindla, jenž by se měl k týmu připojit během čtvrtka. Od nedávného zařazení do záložního týmu v dresu Grand Rapids Griffins odehrál devět utkání s bilancí tří bodů (2+1).

Trápení hokejistů Montrealu nebere konce. Den po nezdaru 2:4 ve Philadelphii padli slavní Canadiens i před vlastním publikem. Znova 2:4 a tentokrát i s v tabulce hůře postaveným Buffalem. Po využité přesilovce Dala Weise a trefě Alexe Galchenyuka za asistence Tomáše Plekance (16:03, +/-: 0, 4 střely) přitom kanadský klub po dvou třetinách disponoval nadějným vedením 2:1.

Ve třetí třetině ale v přesilovce vyrovnal Jamie McGinn a v 52. minutě utkání zlomil na stranu Sabres Johan Larsson. Do prázdné klece pak ještě výsledek pojistil Brian Gionta. Tým zmiňovaného Plekance a dalšího českého útočníka Tomáše Fleischmanna (15:13, +/-: 0, 1 střela) tak padl počtvrté v řadě a podeváté z posledních deseti startů.

Výsledky NHL

Montreal - Buffalo 2:4 (0:1, 2:0, 0:3)
24. Weise, 32. Galchenyuk (Plekanec) - 6. Foligno, 48. McGinn, 52. Larsson, 60. Gionta. Střely na branku: 35:32. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. McGinn (Buffalo), 2. Galchenyuk (Montreal), 3. Lehner (Buffalo).

Calgary - Carolina 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
11. Hamilton, 32. Giordano, 33. Gaudreau (Hudler), 43. Monahan (Hudler) - 11. Lindholm. Střely na branku: 24:29. Diváci: 18 895. Hvězdy zápasu: 1. Monahan, 2. Giordano, 3. Gaudreau (všichni Calgary).

Tampa Bay - Detroit 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
22. Brown, 27. Johnson, 44. Kučerov (Palát) - 26. Nyquist. Petr Mrázek odchytal za Detroit 59 minut, z 23 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 87 procent. Střely na branku: 23:25. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Johnson, 3. Bishop (všichni Tampa).