Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hudler cestoval s Josephem a usnul

11 2003
Detroit - Nečekaně musel ve středu změnit plány český útočník Jiří Hudler. Na cestě jeho farmářského týmu Grand Rapids do Clevelandu se ozvalo vedení Detroitu, že ho potřebuje na utkání Red Wings v Buffalu. Spolu s brankářem Curtisem Josephem si půjčil auto a vyrazil. A v utkání vstřelil svou první branku v NHL.
O historce píše deník Detroit News z pohledu brankáře Josepha.

Toho vedení v pátek poslalo na farmu do Grand Rapids, ale protože Dominik Hašek si obnovil zranění třísel a náhradník Manny Legace má problémy s kolenem, povolalo ho zase rychle zpátky.

Farmářský tým Grand Rapids Griffins právě autobusem mířil do Clevelandu, kde se chystal hrát s místním celkem Barons (farmářský tým Columbusu). Cestou se ozval asistent trenéra Barry Smith, že oba hráči se mají po svém příjezdu vzít výstroj a pokračovat do zhruba 350 kilometrů vzdáleného Buffala.

"Měli jsme štěstí," řekl Joseph. "V půjčovně měli poslední auto. Chevy Cavalier."

V autě si ale kvůli Hudlerově špatné angličtině moc nepopovídali. Český mladíček tak nakonec většinu cesty prospal.

Hudler byl povolán místo veterána Stevea Thomase, který si poranil koleno a bude chybět minimálně čtyři týdny. 

Red Wings sice vyhráli šest z posledních osmi zápasů, ale marodka jim dělá starosti. Hašek odchytal jen dva zápasy a obnovil si zranění třísel. Legace při tréninku nešťastně šlápl na puk. Obránce Chris Chelios kvůli zranění vynechá také minimálně jeden měsíc. Dlouhodobě jsou zraněné opory Derian Hatcher, Ray Whitney a Darren McCarthy, potíže s kolenem hlásí i kapitán Steve Yzerman.

Trenér Dave Lewis dokonce v žertu začal přemýšlet, že osloví některé legendární hráče Detroitu.

"Včera ráno jsem viděl Gordie Howea, Jimmyho Carsona a Teda Lindsayho," řekl Lewis. "Přemýšlel jsem, jak by jim dnes slušel dres."
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze