Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hudler nemůže na Floridu, nemá vízum

22 2003
Florida - Nástup na plánované soustředění vybrané skupiny hráčů z NHL na Floridě musí český hokejový talent Jiří Hudler kvůli chybějícímu pracovnímu vízu minimálně o týden odložit. Do společné přípravy se tak zapojí až začátkem srpna. "Nic se neděje, i tak bude mít v zámoří na trénink dostatečnou dobu. Plných šest týdnů," upřesnil Pavel Maršoun z poradenské agentury SAI plán nové akvizice Detroitu.

Už nyní se v téměř tropickém a velmi vlhkém podnebí Floridy potí mladí hokejisté Lukáš Krajíček a Jaroslav Svoboda. "Dávky jim ordinuje vyhlášený kondiční trenér, který spolupracoval i s tnistou Samprasem," prozradil Maršoun.

Devatenáctiletý Hudler, účastník letošního světového šampionátu dospělých i juniorů, podepsal 7. července s desetinásobným vítězem Stanleyova poháru tříletou smlouvu, která mu podle zámořského tisku může celkově vynést až 2,5 milionu dolarů.

Cílem postavou sice nevysokého, ale technicky vytříbeného centra je získat místo v prvním týmu. A ani v silném Detroitu to není nereálné, klub totiž opustila ruská superhvězda Sergej Fjodorov a vedení se zřejmě nedohodne ani s jeho krajanem, veteránem Igorem Larionovem.

Ze sestavy tak ubyli dva centři a i když by Red Wings mohli jednoho získat z jiného klubu a navíc nyní podepsali kontrakt se Stevem Yzermanem, pro Hudlera by mohlo být v technickém týmu místo. 

V tuzemsku se vsetínský forvard připravoval společně s Jágr týmem v Prostějově pod dohledem Mariana Jelínka, nyní tuží svalstvo v posilovně v Praze. Na cestu do USA by se měl vydat 1. nebo 3. srpna.

Pobyt na Floridě pro něho bude současně jakýmsi jazykovým kurzem a průpravou angličtiny, bez níž se stejně jako bez poctivé přípravy v NHL neobejde.

Spolu s Hudlerem zřejmě do zámoří odcestuje i Jaroslav Bednář, další hokejista, jehož zájmy SAI zastupuje. Floridský útočník se stále nedohodl s tamními Panthers na znění nové smlouvy a svůj případ se rozhodl předat arbitráži. Ihned poté, co
padne verdikt, se Bednář hodlá připojit na kempu k ostatním.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze