Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hudler s Haškem se při oslavách budou podporovat

Jiří Hudler - Jiří Hudler. | foto: Michal KrumphanzlČTK

12 2008
Kdy přiletí Stanley Cup do Česka? Slavná hokejová trofej by se v zemi měla po dvouleté přestávce objevit 4. srpna. O přesném programu však Jiří Hudler zatím jasno nemá. Ten pohár v dresu Detroitu Red Wings získal spolu s brankářem Dominikem Haškem.
"Jediné, co jsme si zatím s Dominikem slíbili, je, že se on zúčastní mé oslavy, a já zase jeho," řekl Hudler krátce po středečním návratu do republiky.

Čtyřiadvacetiletý útočník pochází z Olomouce, ale do velkého hokeje nakoukl ve Vsetíně. Kde tedy Stanley Cup ukáže?

"Zatím nemám přesné plány, protože na ně máme ještě šest týdnů času. Ale určitě to bude na místech, která mi dala nejvíc a ve kterých jsem vyrostl," poznamenal Hudler.

A po chvíli prozradil ještě jednu podrobnost. "Odjakživa mám rád skupinu Chinaski a chtěl bych, aby u toho byla a zahrála," vyslovil přání, které doplnil Petr Fridrich z agentury TK Plus.

"Frontman kapely Michal Malátný o Jirkově přízni ví a v rámci možností se mu bude snažit vyjít vstříc."

A Hašek? Ten se ze zámoří vrátí až za několik týdnů. Přesto už přes média stačil prohlásit, že hlavním koordinátorem a aktérem oslav by měl být jeho o devatenáct let mladší parťák.

"Trochu jsme se spolu bavili a vyloženě mi to nenabídl. Ale i kdyby ano, bude všechno podle Dominika. O tom nemá cenu diskutovat, protože to, co v kariéře dokázal, mě vůbec nestaví do pozice, abych si něco vybíral," zdůraznil Hudler.

Kdy čerstvý šampion začne s přípravou na novou sezonu?

"Do července je času dost. Teď se doma potkám se svými kamarády a tak mě čekají nějaké oslavy. Vždyť by byla blbost po 105 zápasech, které jsme v sezoně odehráli, skočit hned do tréninku. I v Detroitu nám řekli, abychom si dali volno."

Po něm Hudlera čeká obvyklý rituál. "Tenis, nějaké fotbaly a podobné sportovní radovánky," přiblížil.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze