Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hudler slavil na Moravě bez slivovice

Jiří Hudler se Stanley Cupem ná náměstí v Olomouci. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

8 2008
Od chvíle, kdy pro Vsetín získal poslední ze šesti titulů, už uplynulo sedm let. Když se však včera Jiří Hudler na Valašsko v historickém kočáru vrátil, město mu leželo u nohou. Hokejový útočník Detroitu Red Wings včera na Moravě slavil se Stanley Cupem, nejslavnější hokejovou trofejí světa, určenou pro vítěze kanadsko-americké NHL.

Hudler ještě ani nevystoupal na pódium pod radnicí a pět tisíc nadšených fanoušků už bylo ve varu. Jako v době zlaté éry zdejšího klubu.

"Nemám moc slov, mám husí kůži," svěřil se publiku hned na úvod. "Jsem šťastný, že jste všichni přišli. Od posledního zápasu jsem se těšil, jak to s vámi oslavím."

Byla to dost bezprostřední radost, při níž se Hudler změnil i ve zpěváka. S fanoušky si zanotoval valašské šlágry jako Vysoký jalovec či klubovou hymnu Vstávajte, ogaři, bitva začíná.

Kolikrát měl včera mohutný stříbrný pohár nad hlavou, těžko někdo spočítá. "Uf, já už nemůžu. On si každý myslí, ale je to šestnáct kilo." "Já bych ho neuzvedla," přiznala modelka Simona Krainová, Hudlerova přítelkyně.

Ke svému milému se připojila včera, noc na čtvrtek tak hokejista prožil v posteli se Stanley Cupem.
"Musím říct, že to bylo hodně příjemné. Ráno jsem se vzbudil a pohár se na mě smál," poznamenal Hudler.

S brankářem Dominikem Haškema slovenským obráncem Tomášem Kopeckým, kteří budou slavit dnes a zítra, si připil šampaňským, které do Stanley Cupu nalili. Valašskou slivovici raději nezkusili.
"Aby se pohár náhodou nerozpustil," pousmál se.

Hudler prožil perný den. Odpoledne se i se svými přáteli přesunul luxusním rolls-roycem a desetimetrovou limuzínou z Valašska na Hanou. V Olomouci se totiž narodil a prožil své mládí. "Ke každému z těch měst mám speciální vztah," přiznal.

Pod orlojem jej vítala téměř tisícovka lidí, na zimním stadionu se pak trpělivě fotil s jednotlivými mládežnickými týmy. A na prostějovském velodromu si pak zazpíval společně se skupinou No Name.

"Kéž by se moje oslava taky tak povedla," přál si Tomáš Kopecký, který Stanley Cup přiveze v sobotu do Trenčína.

Brankář Dominik Hašek, který po letošním triumfu v NHL ukončil kariéru, naopak dnes chystá jen soukromou party v Praze. Velkolepé oslavy si už užil před šesti lety, kdy pohár získal poprvé.

"Chci tam mít maximálně sto padesát lidí. Soustředil jsem se na to, abych pozval kamarády a blízké," vysvětlil 43letý Hašek a potvrdil, že se letos v brance neobjeví. "Uvidíme za rok," řekl v narážce na spekulace, že by ještě mohl chytat v Evropě.

"Nedokážu si ho představit, že by nešel ráno do šatny, jak to miluje, neudělal si půl hodiny strečink, nedal si to svoje kafíčko. Nevím, jak to bude. Ale dávám jeho návratu rok, maximálně dva," rozesmál se o devatenáct let mladší Hudler.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze