Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hudler vyměknul, let na Mauricius odvolal

20 2003
Praha - Pár týdnů volna a pak se zase zpátky na kolotoč sportovního drilu. Hokejisté si užívají chvil volna v Česku nebo u moře. Velkolepou dovolenou si naplánovali dva kamarádi Radek Duda a Jiří Hudler. "Řekli jsme si, že poletíme někam hodně, hodně daleko," svěřil se Hudler. Duda se rozhodl pro Dominikánskou republiku, jeho mladší spolunocležník z mistrovství světa si vybral Mauricius. "Jenže pak jsem vyměknul," připustil s úsměvem. "Už jsem se v sezoně nacestoval dost, takže nakonec to bude jen Kypr." Duda přestoupil do ruské Kazaně

Největší talent českého hokeje netuší, kde od září začne vydělávat na živobytí. Zůstane v ruské Kazani, kam přestoupil Radek Duda? Vrátí se do Vsetína? Nebo po něm sáhne vedení slavného Detroitu v NHL? "Já si s tím hlavu nelámu," říká bezstarostně devatenáctiletý útočník.

Vyjednávání s možnými budoucími zaměstnavateli přenechává agentovi Petru Svobodovi, střelci zlatého gólu na olympijských hrách v Naganu. "Já s tím teď už nic neudělám, na ledě jsem si svoje odehrál a v létě můžu jenom čekat. Samozřejmě, že na to podvědomě myslím, ale na dovolené to snad setřesu z hlavy."

Mauricius? To ne, radši kratší let

Hudler se v téhle sezoně nalétal snad víc než předtím za celý život. Byl na šampionátu juniorů v Kanadě i dospělých ve Finsku, v zimě se stěhoval do Kazaně, se kterou pak cestoval na zápasy venku po Rusku. "A proto jsem si řekl, že dvanáct hodin na Mauricius je moc, na Kypr to trvá jen tři hodiny," vysvětluje.

Hned nato si neopomene rýpnout do Radka Dudy, kamaráda z reprezentace, se kterým se neustále škorpí. "On Radek letadla ještě moc nezná, určitě si vezme domů ty umělé příbory. A pojede si tam léčit komplex, protože v Člověče nezlob se jsem ho ve Finsku nakonec porazil 12:4," tvrdí.

"Tak já vám řeknu, jak to bylo," oponuje Duda. "Jirka neunesl porážku a smetl figurky z hrací desky."

Knedlíky a tortellini

Ještě před odletem si Hudler užívá volno v Česku, kam se vrátil před týdnem z mistrovství světa. V pondělí odpoledne se přišel podívat na přehlídku týmu roztleskávaček Eurotel Cheerleaders, v Praze bydlí v bytě agenta Petra Svobody a brousí po restauracích.

"Užívám si dobrého jídla a je mi jedno, jaká je to kuchyně. Mám rád všechno, od italských těstovin po vepřovou s knedlíky a se zelím," říká hokejista, který se v sezoně takhle "rozšoupnout" nemůže. "Musím si hlídat váhu," říká.

Pokud přibere na Kypru, plánuje hubnout při následující letní přípravě. Hned po návratu se vrhne na kondiční trénink pod vedením Jágrova osobního trenéra Mariána Jelínka. Spolu s ním se budou potit na kolech nebo při běhání třeba Jaroslav Bednář nebo mladík Lukáš Krajíček a Jaroslav Svoboda.

Bude už velká česká hokejová naděje vědět, kde skončí v příští sezoně? "Zatím žádné signály nemám, uvidíme," uvedl Hudler. "Samozřejmě, že bych chtěl doběhnout až k nejvyšší metě, ale klidně si dovedu představit, že zůstanu v Rusku," prohlásil hráč, jehož si vybral v loňském draftu Detroit.

Do Detroitu? To ještě nevím...

Bohatý klub plánuje po letošním neúspěchu ve Stanleyově poháru omladit mužstvo, Hudlerovy šance poté, co se předvedl scoutům na mistrovství světa proto nejsou zanedbatelné.

"Nemohou si ale říct: Vyhodíme pět zkušených borců a za ně vezmeme mladíky. Půjde maximálně o dva hráče," uvědomuje si centr, který ale stejně dobře umí zahrát i na křídle. "Jiřík skončí v NHL," myslí si i Duda, který míří v mladíkových stopách do ruské superligy.

Se scouty Detroitu se potkal během šampionátu v Helsinkách: "Ale jen jsme se seznámili a prohodili pár holých vět, to je všechno." Jestli půjde v září "na zkušenou" do tréninkového kempu Red Wings, ale zatím neprozradil.

"Vše ohledně svého dalšího angažmá nechávám na Svobodovi. A to si i vyměňujeme názory na hokej, Petr je v tom stejně hrozný jako táta," směje se.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze