Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hudler zrychlil a bruslí s dlahou

1 2003
Praha - Hokejista Jiří Hudler si o víkendu zadováděl na matějské pouti a v pondělí se šel znovu podívat na hokejové derby. O moc víc dělat nemůže, brání mu dlaha na levé ruce. „Už to vůbec nebolí, ale doktoři mi ji ještě nesundají. Možná za týden nebo dva,“ říká. Pochroumaná ruka je pro devatenáctiletého útočníka památkou na ruskou ligu. V lednu odešel do Kazaně a měl být hvězdou posledního finalisty. Jenže moc nehrál. Nastoupil v jedenácti zápasech, dal jeden gól a na šest nahrál.

Byl často zraněný. „Je to nic moc, ale nepřijel jsem dávat góly.“ A co tedy? „Něco se naučit.“ Naučil se? „Určitě.“ V průběhu základní části Hudler říkal: „Ruský hokej je rychlý, líbivý, ale málo do těla.“

To poslední padlo v play-off a mladý útočník může znovu vyprávět. V prvním čtvrtfinále proti Togliatti dostal nahrávku do brejku. Chtěl ho dokončit, ale ucítil ránu hokejkou do ruky. „Obránce mi dal sekyru,“ vzpomene si.

Po druhé třetině si bolavý prst ovázal a zápas dohrál. Až po vítězném prodloužení šel na kontrolu a lékař mu řekl: Máš to zlomené. Hudler se hned vrátil domů. Co si odvezl? „Hodně zkušeností. V ruské lize člověk zrychlí, nesmí se s pukem dlouho dívat do ledu. Taky jsem sledoval hráče, kteří byli v NHL. Určitě nelituju,“ tvrdí.

O Rusku povídá rád. Jenže teď má před sebou jiný cíl: mistrovství světa. O šampionát, který začíná poslední dubnový víkend ve Finsku, se bude bít i přes zranění.

V pondělí odpoledne se hlásil na srazu národního týmu. Než v hale Sparty zhlédl šesté semifinále play-off, s dlahou na ruce si zabruslil. „Nic jsem neztratil,“ hlásí. „Na ledě jsem nebyl jen osm dní a navíc jsem často chodil do posilovny.“

Kromě toho se s kamarádem Radkem Dudou vyžil na matějské pouti. Jezdil na autodromu, házel trestné koše a útočníka Slavie tloukl nafukovacím kladivem. Také sledoval otce, který vedl Vsetín ve finále ligy dorostenců.

A dál? Vždyť v Kazani byl jen na hostování do konce sezony. Půjde už do NHL? „Zatím jsme s nikým nejednali. Víc se dozvíte po mistrovství světa,“ vzkazuje jeho agent a bývalý hokejista Petr Svoboda.

 Najdete na iDNES.czmobilní verze