Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hudlerovi chutná tabák, žvýká ho i při zápase

27 2003
Helsinky - (Od zvláštního zpravodaje IDNES) Jako malý kluk chodil na Reichla do hlediště, teď si s ním zahraje v jednom útoku. Devatenáctiletý Jiří Hudler nastoupí s o dvanáct let starším "Albim" ve druhém utkání české reprezentace na mistrovství světa. "Hrál jsem s hodně hokejisty, ale s takovým jako je Robert ještě ne," říká benjamínek českého týmu. "Ale nesmím z toho být zase nějak vystresovaný, snad to bude v pohodě klapat." Poprvé si se svým vzorem z dětství zahraje v pondělí proti Rakousku a ke klidnějším nervům mu při tom možná pomůže i žvýkací tabák. Reichel: Ještě mám chuť do hokeje

"Nežvýkám nějak moc," tvrdí mladík Jiří Hudler. Pak ale přizná: "Jen si dám někdy při zápase. Třeba proti Slovinsku jsem ho nasadil na druhou třetinu." Právě v ní vstřelil gól, svůj první na mistrovství světa dospělých.

Účinky tabáku ale nijak zvlášť nepřeceňuje. "Nejsem žádný závislák, co by to bral ve velkých dávkách," říká. "Rozhodně mě to nemůže nějak nabourat soustředěnost nebo příliš ovlivnit výkon."

Před rokem a půl by si ještě správně nemohl tabák koupit v trafice, to mu ještě nebylo osmnáct. Na mistrovství světa je nejmladším členem kádru, pokud se nepočítá ještě o necelý rok mladší Milan Michálek, který je ve Finsku náhradníkem.

Proti Rakousku bude Hudler členem elitní trojky. Vlevo David Výborný, uprostřed Robert Reichel. S tím se přitom poznal teprve v sobotu večer a den před zápasem spolu poprvé trénovali. "Potkal jsem se s ním už dřív, ale jen u televize. Já jsem v ní viděl jeho, on mě ne," zažertoval.

Přehnaný respekt ale před novým spoluhráčem nemá. Na otázku, co by řekl Reichlovi, kdyby od něj dostal špatnou nahrávku, odpovídá se smíchem: "Asi bych vykřiknul: Albi, co mi to děláš?" Pak zvážní: Kdepak, nic mu neřeknu. A kdybych hrál s kýmkoliv, bylo by to stejné, nikomu bych nic nevyčítal. Každému se občas něco nepovede, to je normální," uvědomuje si.

Hudler nastoupí na pravém křídle. To si zahrál už v přípravě proti Rusku v Petrohradu. "Pro jistotu od toho neočekávám nic extra, protože to by se nemuselo vyplnit," říká.

Pokud se ale český tým nebude proti Rakousku trápit, mohli by se fanoušci pokochat kousky vyznavačů chytrého hokeje ze dvou různých generací. V to věří i Hudler, představitel té nastupující: "Robert si evropským stylem zahraje rád."

Kapitán týmu Robert Reichel na svém prvním tréninku s národním týmem při letošním šampionátu.

Straka najíždí při tréninku na gólmana Málka.

Jiří Hudler (vlevo) a Roman Málek, ostatni přihlížejí v pozadí.

Roman Málek diskutuje se třetím gólmanem týmu Jiřím Trvajem (vpravo), před nimi stojí asistent Růžička (zcela vpravo).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze