Jiří Hudler střílí vítězný gól

Jiří Hudler střílí vítězný gól | foto: ČTK

Hudlerův gól rozhodl o vítězství Detroitu

• 4
Vancouver - Hokejisté Detroitu i bez zraněného brankáře Dominika Haška nadále dominují NHL. V utkání na ledě Vancouveru vybojovali Red Wings už své páté vítězství za sebou. Rozhodující branku na 3:2 vsítil český útočník Jiří Hudler. Mezi střelce se zapsal také Aleš Hemský, jehož Edmonton uspěl na ledě Anaheimu.

Aktuálně nejlepší mužstvo NHL - Detroit Red Wings - se může pyšnit rovněž nejproduktivnějším hráčem celé soutěže.

Švédský reprezentant Henrik Zetterberg přispěl k natáhnutí vítězné série Red Wings v zápase na ledě Vancouveru jednou asistencí.

Sedmadvacetiletý levý křídelní útočník tak upevnil svou pozici lídra produktivity celkovým 21. zápisem (9+12) a prodloužil svou bodovou sérii již na dvanáct střetnutí za sebou.

O gólovou produkci Detroitu, v jehož brance opět nahradil zraněného Dominika Haška zkušený Chris Osgood, se postarali Tomas Holmström, Michael Samuelsson a Jiří Hudler.

Trefa českého reprezentanta rozhodla o vítězství hostujícího mužstva poté, co za Vancouver skórovali Matt Cooke a kapitán Markus Näslund.

Hudler dosáhl své druhé branky v sezoně přesně v 39. minutě, když se po přihrávce Michaela Samuelssona dravým průnikem dostal před Roberta Luonga a zamířil přesně nad jeho rameno.

Publikum v hale GM Place se nedočkalo vítězství už popáté z dosavadních šesti domácích utkání Canucks, kterým pro zranění kotníku ve druhém duelu za sebou scházel český bek Lukáš Krajíček.

Hemský přispěl k vítěznému návratu Pennera

Kanadský útočník Dustin Penner se poprvé od předsezonního přestupu z Anaheimu do Edmontonu, který zařídila nabídka lukrativního kontraktu od generálního manažera Oilers Kevina Lowea, objevil na ledě svého bývalého klubu.

Urostlý forvard, jenž během uplynulé sezony slavil s Ducks triumf ve Stanley Cupu, mohl nyní oslavit vítězství Edmontonu. Kanadský celek totiž zvítězil nad Anaheimem 3:2 po samostatných nájezdech a prodloužil čekání Ducks na výhru už na čtyři střetnutí.

"Nemůžete pochopit jaké to bude, dokud se nevrátíte zpět. První třetina pro mě byla hodně emotivní, proběhla mi hlavou řada vzpomínek. Vidět dresy Ducks na vedlejší střídačce a vědomí, že již oblékám barvy Oilers - byl to zajímavý pocit," řekl zámořským novinářům Penner, jenž z úvodních 12 startů za Edmonton posbíral pět bodů (2+3).

V duelu proti bývalým spoluhráčům však svou bodovou sbírku nerozšířil. Po normální hrací době svítila na ukazateli skóre remíza 2:2. Za Anaheim skórovali Chris Kunitz a Corey Perry. Hosté pro změnu kontrovali z holí Andrew Cogliana, jenž si vynutil prodloužení gólem z času 58:33, a Aleše Hemského. Český reprezentant sehrál klíčovou roli i v následných samostatných nájezdech. Hemský a Sam Gagner totiž jako jediní střelci proměnili penaltu a rozhodli tak o vítězství Oilers.

Oslabená Minnesota podlehla Coloradu

Když se zeptáte hokejového fanouška na tři nejdůležitější hráče Minnesoty, s největší pravděpodobností vám odpoví Marián Gáborík, Pavol Demitra a Nicklas Bäckström. Všichni tři jmenovaní hokejisté ovšem Wild v současné době schází. Střelec Gáborík a gólman Bäckström se zranili během sobotního týmového tréninku, přičemž Demitra je mimo hru už delší dobu.

Bez svých největších opor Minnesota zavítala na led Colorada, které pro změnu postrádá českého střelce Milana Hejduka. Avalanche ale mají ve svém středu ve skvělé formě hrajícího kapitána Joe Sakica. Zkušený Kanaďan, jenž v předchozím zápase proti Calgary zaznamenal jubilejní 1600. bod, se opět prezentoval ve velkém stylu. Přihrávkami vymyslel úvodní dvě branky domácích.

Sakic nejprve v 9. minutě vybídl ke skórování Ryana Smytha. Wild ovšem kontrovali přesilovkovou trefou Erica Belangera z 16. minuty a tak se v prostřední dvacetiminutovce blýskl podruhé. Tentokrát zpoza branky nabil slovenskému reprezentantovi Marku Svatošovi. Na konečných 3:1 pro Colorado upravil skóre v 60. minutě útočník Wojtek Wolski, když uspěl z brejku 2 na 1 po přihrávce Paula Stastného.

Výsledky:

Colorado - Minnesota 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
9. Smyth, 36. Svatoš, 60. Wolski - 16. Belanger. Střely na branku: 30:22. Diváci: 17.041.

Anaheim - Edmonton 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
32. Kunitz, 48. Perry - 13. Hemský, 59. Cogliano, rozhodující nájezd Gagner. Střely na branku: 32:22. Diváci: 17.174.

Vancouver - Detroit 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
6. Cooke, 36. Näslund - 6. Holmström, 20. Samuelsson, 39. Hudler. Střely na branku: 29:32. Diváci: 18.630.