Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hvězda do play off? Letos ne

10 2003
Brno - Tragická je situace prvoligových hokejistů Hvězdy Brno. Mizerné výkony je přikovaly na dvanácté místo, bez reálných výhledů na blížící se play off. Na osmou, poslední postupovou příčku ztrácejí Brňané už propastných třináct bodů, do konce základní části zbývá jen deset kol. Pak se tabulka rozdělí. Ve středu Hvězda prohrála doma s Pískem 2:5, přitom její soupeř byl v tabulce jen o krok výš. Srazil ji lajdácký přístup hráčů a brzké vedení hostů. Zejména ten rozlítil kouče Aleše Flašara.

„Tato prohra je dost smutná, protože jsme, řeknu to takto, neprohráli na ledě. Kdybychom podali alespoň padesátiprocentní výkon, bez problémů bychom vyhráli,“ zlobil se trenér Hvězdy Aleš Flašar, který na pozápasovou tiskovou konferenci dorazil zjevně rozladěn.

Naříkal, že jeho hráči zápas vzdali dřív, než se k němu postavili. Po skončení utkání se z brněnské kabiny dlouho linul křik. To Flašar hráčům nadával, že pokazili, co mohli. „Byl jsem zklamán přístupem zhruba dvou třetin hráčů. Tak jsem jim to řekl, všichni vědí, o koho se jedná,“ vysvětlil pak.

Nejvíc ho popudila situace z 29. minuty, kdy brněnský brankář Richard Hrazdíra odfláknul trestné střílení a pustil Písek do trháku 3:0. Když proti němu vyrazil písecký Vondrka, Hrazdíra pozvolna vyjel, jako to obvykle brankáři při samostatných nájezdech dělají.

Jenže z toho, co předvedl pak, se ježily vlasy hrůzou. Když už se útočník blížil, líně se pozpátku plahočil vzad a kličce se takřka ani nepokusil vzdorovat. „To bych chytil i já!“ ozvalo se z tribun. Tak trapný to byl moment. Flašar potom Hrazdíru stáhl a do branky poslal Žurka.

„Žasnul jsem, co všechno se dá při trestném střílení vymyslet,“ poznamenal ironicky kouč. Hvězda tak začíná kalkulovat s možností, že by se pro letošek spokojila s desátou pozicí, která dává jistotu setrvání v soutěži. V létě přitom zástupci klubu mluvili o první osmičce a dlouho se této vize nechtěli vzdát.

„Teď už asi budeme muset přehodnotit cíle, nedaří se nám tak, jak jsme na začátku soutěže očekávali,“ přiznal brněnský asistent Igor Čikl. I náhradní plán Hvězdy však začíná vypadat velmi vyčpěle. Desátá Opava má totiž na Brno pohodlný náskok jedenácti bodů.
 

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze