Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hvězda řeší, co po sestupu

26 2003
Brno - Po roce znovu sestup, to je tristní bilance brněnských hokejistů v první lize. Vloni spadla Kometa, letos se stejně nedařilo Hvězdě. Fanoušci dali najevo, že trapným sportem jsou už unaveni, na poslední zápasy Hvězdy jich chodilo kolem padesáti. "Říct někomu v Praze na svazu, že jste z Brna, koledujete si o výsměch. Jen klubů a razítek se tady v posledních letech protočilo tolik, že z toho jde hlava kolem," tvrdí muž, který se v brněnském hokeji stále ještě pohybuje, proto si nepřeje být jmenován.

Oba kluby, vloni i letos, končily podobně. Rostly dluhy a hráčů ubývalo. Hvězda dohrává na dvě pětky... "Před sezonou jsme měli mužstvo na play-off, ale kádr se rozpadl. Nebylo s kým trénovat, tři měsíce táhnout v patnácti lidech se nedá," přiznal trenér Aleš Flašar, který se zároveň netajil zklamáním v přístupu některých hráčů.

"Zažil jsem třeba v Rosicích dobu, kdy peníze nebyly, ale měli jsme v sobě hrdost, a přestože některé zápasy jsme prohráli, protože se nám nechtělo, hráli jsme o třetí místo a to jsme si řekli, že udržíme. Když jsme šli na led, chtěli jsme tam nechat všechno," tvrdí bývalý obránce.

Lidé ve Hvězdě už se zabývají tím, jak s klubem po jeho sestupu naložit. "Nějaké představy jsou, ale odpovím až v neděli po posledním zápase," přislíbil trenér. Mluví se o tom, že druholigová licence by mohla skončit mimo Brno.

Stejně jako ostatní mimobrněnští trenéři, kteří do Brna přišli, zkritizoval i Flašar přístup města. "V Brně je to těžké. Člověk tam nerozumí tomu, kdo hokeji fandí a kdo ne. Hráči, kteří by jinde hráli výborně, tam podávají výkony úplně bez šťávy," tvrdí Jindřich Setíkovský, který dříve trénoval Kometu i Ytong.

Po letošním pokusu Hvězdy přichází na startovní čáru opět Kometa, která strávila rok ve druhé lize a nyní by, po převzetí prvoligové soutěže od Žďáru nad Sázavou, ráda vrátila brněnský hokej na vyšší příčky. Nepodařilo se to zatím nikomu od roku 1997, kdy hokejisté z Brna naposledy v první lize skončili v horní polovině tabulky...

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze