Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hvězdě Brno hrozí vyloučení z 1. ligy

20 2003
Brno - Hokejová Hvězda Brno má další ostudu. Její hráči včera neodjeli do Kadaně k zápasu skupiny o 11. až 14. místo v první lize a místo toho doma debatovali, jak přimět vedení oddílu, aby jim uhradilo dluhy. „Tři měsíce jsme neviděli výplatu, to je moc dlouho. Nemůžeme za takových podmínek nastoupit,“ řekl jeden z hráčů brněnského klubu. Z obav před případným postihem však nechtěl být jmenován.

Není to poprvé, co Hvězda nenastoupila k zápasu. Už v lednu tým neodjel k utkání do Vyškova, kde měl hrát Český pohár. Zápas byl kontumován ve prospěch domácích.

Stejný postup zvolí hokejový svaz i v případě včerejšího utkání. Kromě kontumační prohry čeká Hvězdu ještě disciplinární postih.

„Klub dostane pokutu a zároveň bude muset Kadani uhradit všechny náklady spojené s pořadatelstvím. To znamená třeba led nebo peníze rozhodčím,“ uvedl Stanislav Šampalík, organizační šéf první hokejové ligy.

O tom, že hokejisté odmítnou nastoupit, se vědělo už v úterý. Po tréninku se hráči rozhodli, že ke stávce sáhnou, pokud nedostanou peníze. A to se podle jejich slov nestalo. Šampalíkovi informaci sdělil technický vedoucí týmu Petr Slechan.

Šampalík se pokusil kontaktovat šéfa klubu Václava Čápa, ale neúspěšně. Čáp rovněž včera nebyl k zastižení na svém mobilním telefonu.

Hokejisté tvrdí, že mají stejné zkušenosti. „Buď za námi nepřijde, nebo slíbí termín pro splátky a nepřijde znovu,“ řekl nejmenovaný hráč, podle kterého je mužstvo připraveno nehrát i další zápas v sobotu, pokud nezačnou být dluhy spláceny.

Dodal, že dluhy ovlivňují i výkonnost týmu, který je v první lize poslední a jde od porážky k porážce. „Nemáme klid na přípravu, nemáme peníze, dostali jsme se do složité situace. Lidé na nás na stadionu křičí, jsou nespokojení, ale oni by také nechodili do práce, být tři měsíce bez výplaty,“ zlobí se hokejista.Najdete na iDNES.czmobilní verze