Hvězdou play off je Radek Gardoň

Kladno - Kladno Hokejisté Kladna naplňují roli favorita první hokejové ligy. Čtvrtfinálovou sérii zvládli bez větších problémů, Třebíč vyřídili 3:0 na zápasy. „Povedlo se nám přesně to, co jsme chtěli, tedy v Třebíči vyhrát a jet hned domů,“ řekl pro oficiální internetové stránky kladenského klubu asistent trenéra Vladimír Evan. Po dvou jasných domácích vítězstvích 5:1 vyhrálo Kladno na Moravě až po prodloužení. „Zápas byl vyrovnaný. Svým excelentním výkonem ho rozhodl Radek Gardoň. Byl téměř u všeho,“ chválil Evan autora dvou gólů.

Gardoň se ale do statistiky třebíčského střetnutí zapsal i negativně. Při jeho vyloučení v závěrečné třetině využili domácí přesilovku k vyrovnání. „Pak však vzal vše na sebe a v nastaveném čase rozhodl.“ V sérii proti Třebíči pomohly Kladnu i posily získané na poslední chvíli. Vesměs se osvědčily.

Jen Vítězslav Jankových nemohl ke třetímu utkání odcestovat, protože ulehl s chřipkou. „Jeho místo zaujal mladý Frolík a nehrál špatně, mohl i skórovat, jel dvakrát sám na bránu,“ řekl Evan. Jelikož ve všech ostatních sériích je stav 2:2 na zápasy, čeká Kladno na semifinálového soupeře. „Ani bych se nedivil, kdyby to byl Písek.

Má na to, aby Jihlavu vyřadil a mě by to ani nepřekvapilo. Sami písečtí si Jihlavu jako soupeře přáli, věřili si na ni.“ Kladenští hokejisté mají dnes volno, od zítřka pravidelně trénují.