Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hvězdy NHL hrály pro zraněného Zelenku

11 2001
Třebíč - Více než půldruhého miliónu korun zatím vynesla charitativní akce ve prospěch zraněného třebíčského hokejisty Tomáše Zelenky, jenž je po úrazu z loňské sezóny odkázán na invalidní vozík. Ve prospěch postiženého hráče uspořádal třebíčský odchovanec a současný útočník New Jersey Devils Patrik Eliáš benefiční utkání, v němž dnes hvězdy z NHL hrály před 4500 diváky s Horáckou Slavií Třebíč nerozhodně 10:10. Eliášovo pozvání nastoupit v týmu hvězd přijalo patnáct hokejistů z NHL a z domácí extraligy Skořepa s Čajánkem.
Na poslední chvíli odřekli start Ručinský s Beránkem a manažer Crha nepovolil účast ani Hejdukovi se Škoulou. Důvodem jejich absence bylo, že aktérům benefičního zápasu chybělo pojištění.

"Trochu mě mrzí, že několik hráčů nabídku startu odmítlo a nepochopili, že se nejedná o výdělečný zápas, ale dobročinnou akci," posteskl si Eliáš, jemuž padla na bedra společně s jeho manažerem Martinem Stloukalem organizace utkání. Pochroumaný kotník vyřadil útočníka Moravce.

"Peníze ve prospěch Tomáše Zelenky přicházejí ze tří zdrojů. První tvoří příspěvky hráčů a sponzorů, druhým je příjem ze vstupného a třetím dražba dresů. Finance směřují buď na účet Patrika Eliáše, nebo na konto Tomáše Zelenky, další část tvoří
přímo v hotovosti příjem ze vstupného," uvedl manažer Stloukal. Vedle této jednorázové akce hodlá Eliáš ještě založit v USA charitativní sbírku v Zelenkův prospěch.

Zelenka sledoval utkání z vytápěné místnosti v rohu zimního stadiónu. "Po týdnech rehabilitačních cvičení je pro něj taková akce psychicky nesmírně náročná a je pochopitelně hodně rozrušený. Jeho organismus zatím nestačí reagovat na tepelné
změny, proto sedí při utkání u elektrického teplometu," uvedl ředitel hokejistů Horácké Slavie Třebíč Karel Čapek.

Na ledovou plochu vjel Zelenka na invalidním vozíku v doprovodu své přítelkyně Radky Štěpničkové a Patrika Eliáše po druhé třetině. Zraněného hokejistu pozdravili hráči obou týmů a pak Zelenka převzal z rukou Patrika Eliáše v kufříku 1,576.000
korun v hotovosti. "Děkuji vám za ohromnou podporu," řekl divákům dojatý Zelenka.

Horácká Slavia Třebíč - Hvězdy NHL 10:10 (2:5, 6:3, 2:2)
Branky: 15., 27. a 54. z tr. střílení Sedláček, 3. a 23. Beroun, 24. a 38. Bakus, 37. a 49. Oliva, 29. Mikeska - 11. a 14. Hlaváč, 18. a 34. Havlát, 26. a 47. Eliáš, 9. F. Kaberle, 9. Erat, 38. Prospal, 48. M. Straka.
Hvězdy NHL: Čechmánek (30. Vokoun) - T. Kaberle, F. Kaberle, Špaček, Kubina, Hamrlík, Skořepa - Čajánek, Prospal, Varaďa, Erat, Havlát, P. Nedvěd, Hlaváč, M. Straka, Eliáš.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze