Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


I doktoři v NHL zasáhli do složení týmu

25 2003
Helsinky - (Od našeho zvláštního zpravodaje) Doktoři v NHL přidělávají vrásky trenérovi hokejové reprezentace Slavomíru Lenerovi. Ten už myslel na to, jak postaví na mistrovství světa hvězdnou útočnou řadu Hejduk, Reichel, Ručinský a obranu vyztuží řízným Martinem Škoulou, v noci před odletem se ale dozvěděl, že kluboví lékaři start na šampionátu dvěma oporám zatrhli. Oba Martinové chtěli přijet. Jejich start ale padl po vyšetřeních v klubech. "Nejsem z toho otrávený, ale třeba to přijde zítra," prohlásil Lener s úsměvem. Ten by mu mohl vydržet, pokud místo škouly přiletí Tomáš Kaberle.

Šéfové klubů v NHL neradi vidí, když neúplně doléčený hráč odletí po vyřazení týmu  ve Stanley Cupu na mistrovství světa.

Natržený úpon prsního svalu Martina Škouly proto vyústil podobně jako poškozená chrupavka v rameni Martina Ručinského ve stejný výsledek. "Na turnaj nesmíte!" dozvěděli se oba hokejisté.

Škoulovi dali o svém verdiktu vědět dokonce dva dny po výstupních posezonních testech. "Mohlo se třeba stát, že zjistili, že poletí na mistrovství a až pak o tom rozhodli," myslí si kouč.

Trenéři národního týmu doufali, že se před lékaři St. Louis Blues podaří utajit i potíže Martina Ručinského. "Doufali jsme, že prohlídkou projde, že se podaří jeho zranění zatajit," přiznal Lener.

Ten čeká na definitivní potvrzení příletu Tomáše Kaberleho z Toronta, který původně účast odřekl. Trápily ho potíže se zuby a bolavá třísla.

Pak jej trenéři umluvili, aby zaskočil za Škoulu. "Pokud na tom bude fyzicky dobře, tak by měl na devadesát devět procent dorazit. Ale já tomu uvěřím teprve až bude v Helsinkách," tvrdí Lener.

Kdo nastoupí proti Slovincům?
Brankář: Málek (Vokoun)
1. řada: Richter, Špaček - Vrbata, Vašíček, Hlaváč.
2. řada: Kadlec, Hejda - Duda, Straka, Sup.
3. řada: Trnka, Modrý - Balaštík, Hlinka, Kotrla
4. útok: Výborný, Hudler, k nim budou trenéři nejspíš dotáčet jednoho útočníka

Kdo bude zápas jen sledovat?
Jiří Trvaj, Pavel Kolařík, Milan Michálek.

Kdo přiletí?
Robert Reichel - sobota,
Milan Hejduk - neděle,
Tomáš Kaberle - ?

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze