Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


I slovenskou ligu možná zaplaví hvězdy NHL

20 2004
Bratislava - Začne příští ročník NHL? Kde budou hrát její hvězdy v případě výluky? I slovenské hokejové kluby už si brousí zuby na případné zvučné posily. Nejaktivněji si zatím počíná mistrovský Trenčín, zdrženlivě se naopak vyjadřuje bratislavský Slovan. Kde budou hrát zámořská esa Šatan, Gáborík, Demitra, Hossa a další?

Nejvíce hvězd z NHL se patrně objeví na soupisce mistrovského Trenčína, který počítá třeba s Mariánem Hossou, Pavlem Demitrou nebo Mariánem Gáboríkem.

"Prozatím platí jména, o kterých se v souvislosti s naším klubem debatuje už delší čas," řekl ČTK o možných posilách z NHL generální manažer trenčínské Dukly Ivan Piovarči.

Vedle Hossy z Ottawy, Demitry ze St. Louis a Gáboríka z Minnesoty by fanoušci Trenčína mohli obdivovat také umění Ronalda Petrovického z Atlanty, Branka Radivojeviče z Philadelphie nebo Milana Bartoviče z Buffala. Funkcionáři chtějí o případném angažmá hovořit také s obráncem Zdenem Chárou, kterého ale lanaří i pražská Sparta.

O něco střízlivější postoj prozatím zaujal Slovan Bratislava, který chce dát v nadcházející sezoně větší šanci několika vlastním odchovancům. Podle nedávného prohlášení viceprezidenta Maroše Krajčiho by tak klub mohl využít služeb dvou až tří hráčů ze zámoří.

Nejčastěji se hovoří o Miroslavu Šatanovi z Buffala, Ľubomíru Višňovském z Los Angeles a Tomášovi Surovém z Pittsburghu.

Jedna z největších hvězd NHL Žigmund Pálffy by si mohl zahrát za rodnou Skalici. Klubový prezident Ivan Chovanec listu Šport řekl, že jsou s útočníkem předběžně dohodnutí, i když Pálffy ještě zvažuje jiné nabídky. Dalšími posilami Skalice by mohli být také Tomáš Malec z Caroliny či Jozef Balej z New Yorku Rangers.

Vicemistři ze Zvolenu se zatím s žádným z hráčů z NHL nedohodli, chtějí však využít služeb většího počtu hokejistů. "V případě stávky v NHL plánujeme oslovit několik hokejistů, kteří vyrostli ve středoslovenském regionu. Jedná se o Ivana Majeského z Atlanty, Michala Handzuše a Radovana Somíka z Philadelphie, Richarda Zedníka z Montrealu či Vladimíra Országha z Nashvillu," sdělil Športu zvolenský generální manažer Peter Ševela.

Také zbývající extraligová mužstva mají o hokejisty ze zámoří zájem. Dres Košic by mohla obléci třeba naděje Colorada Marek Svatoš, v Liptovském Mikuláši by se mohl objevit Martin Cibák z Tampy Bay. Fanoušky Popradu bude možná bavit Radoslav Suchý z Phoenixu, za Nitru by mohl nastoupit Jozef Stümpel z Los Angeles a za Dubnici Ľubomír Sekeráš z Dallasu.

Konkrétní jména odmítla prozatím zveřejnit pouze Žilina.

Angažování hráčů z NHL má na Slovensku své obhájce i odpůrce. Na jedné straně se prý zvýší kvalita ligy, stoupne návštěvnost a hvězdy možná nalákají i některé nové sponzory. Minusem by údajně mohlo být to, že méně času na ledě dostanou mladší hráči a po případném předčasném ukončení stávky v NHL se několika extraligistům nabourá koncepce.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze