Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ihnačák neuspěl ve sporu s Norimberkem

19 2001
Norimberk - Peter Ihnačák, slovenský trenér a bývalý hokejový reprezentant, neuspěl u německého soudu s žalobou na svého bývalého zaměstnavatele Norimberk Ice Tigers. Zemský pracovní soud v Norimberku rozhodl, že Ihnačákovo okamžité propuštění z hokejového klubu v prosinci 1999 bylo oprávněné. Potvrdil tak rozsudek nižšího soudu z března loňského roku.

"Na jednu stranu se nám samozřejmě ulevilo, na druhou jsme ale žádný jiný výsledek neočekávali," komentoval rozsudek ekonomický ředitel Norimberku Markus Rössler.

Vedení klubu Ihnačáka vyhodilo poté, co po prohraném zápase roztrhal klubové sako a košili, vyhrožoval výpovědí a nejhrubšími výrazy napadl manažera týmu a svého krajana Otto Sýkoru. Podle Sýkory a Rösslera Ihnačák v den svého propuštění nic z toho nepopíral a oba tvrdili, že svůj vyhazov vyprovokoval.

Ihnačák později Norimberk zažaloval a požadoval finanční odškodnění. Proti prvnímu rozsudku se slovenský trenér odvolal. Soud však uznal sprosté urážky za dostatečný důvod k propuštění bez předchozího varování a rozhodnutí potvrdil.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze