Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


IIHF chce hokejovou Ligu mistrů

10 2001
Hannover - Mezinárodní hokejová federace (IIHF) by chtěla vytvořit soutěž podle vzoru fotbalové Ligy mistrů. Po dosud málo úspěšných pokusech vdechnout život klubovým soutěžím to uvedl v dnešním německém listu Frankfurter Rundschau prezident IIHF Rene Fasel. "Chceme, aby se v Evropě rozehrálo na vysoké úrovni klubové mistrovství a aby jeho vítěz nastoupil proti šampiónovi Stanley Cupu," řekl Fasel. Plán IIHF předpokládá, že nová evropská liga se začne hrát na jaře 2002 a v následujícím roce bude se uskuteční duel proti vítězi NHL.

"Rádi bychom evropskou ligu hráli tak, jak to bylo dříve se šestnácti týmy ve čtyřech čtyřčlenných skupinách," uvedl Fasel. Dosavadní Kontinentální pohár by měl podle něj zůstat zachován jako možnost soutěžení pro "malé" hokejové země, jako je Polsko, Slovinsko nebo Itálie.

Fasel si nemyslí, že by dosavadní hokejové mistrovství světa v budoucnu nahradil nějaký klubový světový šampionát. "Nefunguje to ani ve fotbalu, ačkoli v něm kluby mají velký zvuk," dodal prezident IIHF.

Ještě před touto sezonou se hrála Evropská liga, dříve Evropský pohár. Skončila ovšem kvůli nezájmu televizních společností a tím pádem i nedostatku finančních prostředků. Také v jejích plánech bylo hrát každoročně s vítězem Stanley Cupu.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze