Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Irgl za první gól v národním týmu zaplatí

15 2004
Frýdek-Místek - Vítkovický útočník Zbyněk Irgl bude opět přispívat do kasičky národního hokejového výběru. Při minulém srazu platil coby nováček, teď jej bude něco stát jeho první reprezentační gól. "Puk na památku jsem si nevzal," řekl Zbyněk Irgl, který v úterý pomohl k vítězství české reprezentace 4:0 v přípravném utkání před moskevským Rosno Cupem proti Bělorusku.

Irgl nastupoval ve formaci s pardubickým Tomášem Divíškem a vsetínským Ondřejem Veselým. "Jsou to velice kvalitní hráči," chválil je vítkovický střelec.

"Je perfektní, že jsme se mohli spolu sehrát. Zápas proti Bělorusku nám prospěl, ale opravdová zkouška nás čeká až v Moskvě," upozornil Irgl.

Reprezentační kouč Radim Rulík se sice chystá před moskevským turnajem zpřeházet útočné formace, ale trojice Irgl, Divíšek, Veselý zůstane pohromadě. "Hráli dobře, hýbat s nimi zatím nebudu," potvrdil Rulík.

Stejné štěstí už neměl třinecký obránce Michal Rozsíval, který v úterýa nastupoval ve dvojici s Janem Novákem. "Rozsívala v Moskvě nahradí Jan Hejda," vysvětloval kouč Rulík. "Ale Michal věděl, že jsme ho pozvali jen na zápas s Běloruskem."

Stejně jako Rozsíval na tom byl i zlínský Roman Erat. Hrál velmi dobře, připsal si i jednu asistenci, ale do Moskvy se nepodívá. "Opravdu jsem ty kluky pozval jen na jeden zápas. Oni to pochopili a přijali to," dodal reprezentační trenér.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze