Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Já a Florida? Nic konkrétního, píše Hlinka

15 2001
Pittsburgh - V zámoří sledoval výsledky českých hokejistů na Švédských hrách, třikrát si během nich telefonoval s trenérem Josefem Augusta. Občas si zajde na golf, ale to nejdůležitější kouč Ivan Hlinka stále neví: co bude po odvolání z Pittsburghu dělat. "Ještě s klubem jednáme," říká Hlinka. V českých novinách občas probleskne zpráva, že už pro něj má jeho manažer Petr Kovarčík místo generálního manažera na Floridě. Právě tento tým NHL chce vlivný podnikatel koupit. "Vůbec nic bližšího o tom nevím, žádné konkrétní jednání z mé strany nebylo," píše Hlinka v pravidelném sloupku pro iDNES.
Pittsburgh? Jednání pokračují...
Oproti minulému týdnu se nic zásadního ohledně mé další budoucnosti nezměnilo. Stále vyjednávám s Pittsburghem, jsou tam ještě jisté věci, na kterých jsme se nedomluvili. A doufám, že se to vyřeší během příštího týdne. Domlouváme především to, jak vyřešit náležitosti smlouvy, kterou s klubem stále mám.
 
Já a Florida? Nic konkrétního a jednání jdou mimo mě
Vím, že se v českých novinách objevila spekulace, že bych se měl na Floridě, kterou chce Petr Kovarčík koupit, stát generálním manažerem. Ale já o tom vůbec nic bližšího nevím, proto o tom nemůžu mluvit. Je to především záležitost Petra Kovarčíka. Pokud by se mu podařilo klub koupit, tak mu k tomu držím palce. Ale k žádnému konkrétnímu jednání z mé strany nedošlo.

My jsme se spolu jednou bavili o tom, že Petr takové plány má, a to bylo všechno. A další jednání ohledně koupě Floridy jdou úplně mimo mě. A jestli bych takovou funkci přijal? Nebudu teď mluvit o něčem, co není konkrétní.
 
Obránce Svoboda stále netrénuje na ledě
Během listopadu se potkám v zámoří s trenérem Pepíkem Augustou a budeme se bavit o nominaci pro Salt Lake City. Pokud jde o obránce Petra Svobodu, tak by byla hrozná škoda, kdyby nemohl jet. Jeho dlouholeté zkušenosti hrají v mužstvu roli, nejenom na ledě.

Na přelomu roku má jít na nějaké důležité vyšetření, které rozhodne, co dál. Jestli vůbec bude moci pokračovat v hokeji. Na ledě v současné době ještě netrénuje, zatím jenom na suchu.
 
S Pepíkem Augustou jsme mluvili asi třikrát během Švédských her, výsledky národního týmu jsem sledoval. Škoda, že kluci nevyhráli ten poslední zápas s Ruskem. Pokud jde o cestu Pepíka Augusty po NHL, tak program si dělal on spolu s Frantou Černíkem.

Je možné, že některé hráče, co jsou v širší nominaci, v akci neuvidí. Ale v NHL je náročné to skloubit tak, aby viděli všechny. Ale určitě se spojíme i s ostatními.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze