Jágr a Lang pomohli zdolat Rangers

27 2003
Washington - Oba čeští hokejisté ve službách Washingtonu Capitals se prosadili v zápase proti New York Rangers. Jaromír Jágr vstřelil branku a na další dvě nahrál, Robert Lang se trefil dvakrát. Washington zvítězil vysoko 7:2 a to především díky skvěle zahraným přesilovkám, z nichž do sítě Rangers padlo pět branek. Útočník Montrealu Jan Bulis vstřelil ve 50. minutě utkání s Chicagem vítězný gól na 4:3. Kapitán Vancouveru Markus Näslund se dostal do čela tabulky střelců, když v zápase s Phoenixem vsítil svou 34. branku v sezoně. Vancouver zvítězil hubeným rozdílem 1:0.Washington - New York Rangers 7:2 (2:0, 1:1, 4:1) Branky: 10. a 55. Lang, 13. Johansson, 21. Miller (Jágr), 44. Gončar (Jágr), 45. Jágr, 57. Bondra - 26. a 47. Lundmark. Střely na branku: 34:29. Diváci: 18.020. Montreal - Chicago 4:3 (0:2, 3:0, 1:1) Branky: 27. Sundström (Bulis), 32. Markov, 34. Zedník, 50. Bulis - 4. Simon, 16. Žamnov, 45. Arnason. Střely na branku: 31:19. Diváci: 21.273. Vancouver - Phoenix 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) Branka: 30. Näslund. Střely na branku: 23:20. Diváci: 18.422.

Výkon Capitals na přesilových hrách se lepší.

V posledních šestnácti zápasech tým z hlavního města Spojených států zaznamenal devatenáct branek při početní výhodě.

"Hráli jsme přesilovky, tudíž jsme zvítězili," vysvětlil jednoduchou rovnici Jaromír Jágr, který při přesilovce zaznamenal dnes tři body (1+2).

Rangers měli problémy s disciplínou. Rozhodčí udělili 179 trestných minut, z toho 123 hráčům ze světové metropole. Několikrát se vylučovalo za rvačky, dva hráči Rangers byli vyloučeni do konce utkání.

Smršť gólů začal v 10. minutě Robert Lang. Calle Johannson se trefil ještě v první části při hře pět na pět a pak na začátku druhé třetiny udeřil opět v početní výhodě Kip Miller.

Jágr vstřelil svůj 26. gól sezony v 5.minutě třetí třetiny, kterou Capitals vyhráli 4:1. Nejvíce bodů nasbíral obránce Sergej Gončar, který vstřelil gól a na tři další nahrál. Útočník Rangers Radek Dvořák nehrál třetí zápas za sebou kvůli podezření na otřes mozku.

Bulis vsítil osmý gól v sezoně

V souboji dvou tradičních týmu rozhodl v 50.minutě svým osmým gólem v sezoně Jan Bulis o výhře Montrealu 4:3 nad Chicagem.

Bulis přijal pas od veterána Douga Gilmoura a střelou nad rameno brankáře Jocelyna Thibaulta vrátil Montrealu vedení. Bulis si zároveň připsal i jednu asistenci.

"Hráli jsme naplno po celých 60 minut- poprvé v sezoně," řekl Bulis po zápase. Canadiens zvítězili v poměru střel 31:19 a během pěti zápasů pod vedením nového kouče Claudea Juliena prohráli jen jednou v prodloužení. Chicaga naopak upadá do mizérie a v posledních šesti zápasech je bez vítězství.

Näslund se odpoutal od Hossy

Kapitán Vancouver Canucks Markus Näslund se jediným gólem v utkání s Phoenixem dostal na první místo v tabulce střelců, když zaznamenal svoji 34. trefu v sezoně. Marián Hossa z Ottawy je se 33 góly druhý.

Kanadský tým, který patří k překvapením soutěže, zvítězil 1:0. Näslund zároveň stáhnul náskok na zraněného Maria Lemieuxe z Pittsburghu na čele kanadského bodování na pět bodů. Lemieux, který vynechal posledních sedm zápasů kvůli bolestem v tříslech stále vede se 68 body (20+48), Näslund je druhý se 63 body (34+29). Jágr se posunul už na sedmé místo, Milan Hejduk z Colorada je devátý.

Kanadské bodování NHL

Nedělní výsledky :

Washington - New York Rangers 7:2 (2:0, 1:1, 4:1)
Branky: 10. a 55. Lang, 13. Johansson, 21. Miller (Jágr), 44. Gončar (Jágr), 45. Jágr, 57. Bondra - 26. a 47. Lundmark. Střely na branku: 34:29. Diváci: 18.020.

Montreal - Chicago 4:3 (0:2, 3:0, 1:1)
Branky: 27. Sundström (Bulis), 32. Markov, 34. Zedník, 50. Bulis - 4. Simon, 16. Žamnov, 45. Arnason. Střely na branku: 31:19. Diváci: 21.273.

Vancouver - Phoenix 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 30. Näslund. Střely na branku: 23:20. Diváci: 18.422.

Jan Bulis z Montrealu se raduje poté, co vstřelil vítězný gól v zápase s Chicagem

Jaromír Jágr (vlevo) a Sergej Gončar (vpravo) objímají Roberta Langa po jeho druhém gólu, kterým přispěl k vítězství Washingtonu nad New York Rangers 7:2

Na střídačce New York Rangers diskutují s rozhodčím trenér Bryan Trottier a jeho asistent Terry O'Reilly