Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr a rozchod. Pomůže mu, či ublíží?

13 2003
Skolí hokejistu Jaromíra Jágra krach v lásce? Nebo jej osvobodí od starostí? Utone ve smutku z rozchodu se slovenskou modelkou Andreou Verešovou? Nebo se upne ke své sportovní kariéře a znovu se stane nejlepším hráčem na světě? „Je to těžké, když víte, že neuvidíte toho, koho milujete,“ sklesle prohlásil v úterý před odletem do zámoří na další sezonu NHL.

Do Washingtonu cestoval sám. Bez milé, bez přátel, bez maminky. S Verešovou chodil čtyři roky.

„Lhal bych, kdybych tvrdil, že se mě to nedotýká. Táta je citlivá duše a já jsem v tomhle asi po něm,“ řekl.

Snad každý zažil bolestné stavy spojené s ukončením vztahu. Třeba brazilský fotbalový útočník Mario Jardel se loni po rozvodu s manželkou Karen psychicky zhroutil. Přestal dávat góly, načež ho portugalský klub Sporting Lisabon letos v červnu propustil.

Hrozí Jágrovi podobné deprese? Bloumá zničeně po Washingtonu? „Rozhodně to není jen hromada svalů, co tyhle věci prostě spláchne,“ říká jeho osobní trenér a důvěrník Marian Jelínek. „Když bylo Jardovi zle, věděl, komu zavolat. Teď nemá kam. Ale pozor, nebavíme se o rakovině! Ono se to zacelí...“

Verešová většinou zůstávala v Evropě, Jágr v Americe. Není snadné udržet partnerství na dálku.

Jágrovi na následujícím ročníku NHL nesmírně záleží. V uplynulých dvou sezonách se na nejlépe placeného muže soutěže občas navalila kritika. Chce být opět nejlepší. Snad i proto se rozhodl utnout vztah, do intimních podrobností rozebíraný bulvárním tiskem. „Možná mi to pomůže dostat se zase nahoru,“ uvažoval před pár dny na letišti.

Mediální cirkus kolem jeho soukromí po současném rozmachu nejspíš ustane. Přibude mu klidu na hokej. „Jasně. Odpadnou všemožné články, telefony a anonymy, kterých bylo vždycky dost,“ přikyvuje trenér Marian Jelínek.

Však už Bob Marley, klasik reggae, zpíval: „No woman, no cry!“ Žádná ženská, žádný pláč...

Jaromír Jágr si přivádí přítelkyni Andreu Verešovou na vyhlášení Zlaté hokejky v Karlových Varech.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze